Vastlapäeva järgsel pühapäeval, 22. veebruaril, toimus hinnanguliselt  ligi poolesaja hobusekasvataja osavõtul Järvamaal Kirna tallis mitmeid toredaid ettevõtmisi. Esmalt toimus  Maie Kuke ettevõtmisel kiirkursus hobuse rakendamisest. Seejärel aga midagi uut ja huvitavat, rakendamisvõistlus koos raja läbimisega ning hobuse lahti rakendamisega. 10 võistkonna vahel toimus sõbralik konkureerimine, kohtunike kogu tööd juhtis Mirja-Mai Urve Järvamaa KHK-st. Parimateks tunnistati  rakendamisoskustega silma paistnud võistlejaid, kihutajad peavad aga järgmise võistluseni kodutööd tegema. Rakendamisvõistlusele järgnes nelja-liikmelistele võistkondadele vastla-reesõidu võistlus ja noore hobuse näidisrakendamine. Parimate auhindamine ning kehakinnitus hernesupi ja kuklitega toimus mõnusa muusika saatel Kirna Seltsimajas.

Täname EHS tori haruseltsi rahvast ja väsimatut Maie Kukke ja tema abilisi Kirna tallist ning Merilin Meri´t, kes toreda võistlusmomendiga oskasid siduda vajalikud õpetused hobuse rakendamisest ning oma teadmisi järgmisel rakendamisvõistluselgi jagavad.

Rohkem fotosid EHSi liikme Andreas Pernitsa kaamera läbi leiate aadressilt: http://www.andreasfotod.com/Vastlapäev Kirnas/, vaata videot https://www.youtube.com/watch?v=lKLnk5epS0YJärva Teatajas ilmus sündmusest artikkel ´´Kirnas rakendati hobuseid aja peale´´ www.jt.eeRohkem infot EHS tori haruseltsi tegemistest ja järgmisest hobuste rakendamise võistlusest  -  Maie Kukk   tel. 55642117