ARHIIV

Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudis toimus konverents "Terve loom ja tervislik toit 2013". Konverentsil sedakorda ettekandega lihaveistest osalenud Eesti Tori tõugu hobuste kasvatajate haruseltsi juhataja Aldo Vaan rääkis, et konverentsil osales tema hinnangul sadakond huvilist, üldse luges tema üritust igati kordaläinuks.

 17. oktoobril 2012. a toimus Eesti Põllumajandusmuuseumis Ülenurmel   Eesti Tõuloomakasvatuse Liidu poolt korraldatud seminarile „Ohustatud tõugude säilitamise aretuslikud abinõud“, kus ohustatud tõugudest andsid ülevaate säilitus- ja aretusühingud. Päeva avasid oma sõnavõttudega  VTA peadirektori asetäitja Katrin Reili ja  ETLLi president Olev Saveli. Olev Saveli  Olev  Ülevaate ohustatud tõugude säilitamise põhimõetest ja olukorrast Eestis tegi Haldja Viinalass. Ohustatud tõuge ja nende olukorda tutvustasid: eesti vutt, kui unikaalne linnutõug – Harald Tikk, eesti maatõugu veis – Käde Kalamees, hobusetõugude säilitamise aretuslikest abinõudest rääkis Andres Kallaste ning  ohustatud tõugude säilitamise probleemidest tegi ülevaate Krista Sepp. Päev lõpetati aruetluga ning ühise lõunalauaga. Kõigil osalejatel oli võimalik saada kogumiku „Ohustatud tõugude säilitamise aretuslikud abinõud“,omanikuks.

13. oktoobril 2012.a. toimus Harjumaal Raasiku Rahvamajas koolitus hobusekasvatajatele, kus  
 
kogenud Rootsist pärit probleemhobustega tegeleja Hans Sidbäck, olles esmakordselt Eestis, kohtus meie hobusekasvatajatega ning viis läbi väga asjaliku koolituse. Õppepäeva raames käsitleti mitmeid teemasid ja osalejad said ülevaate erinevatest noorhobuste õpetamisel tekkivatest probleemidest, nende ennetamisest ja neile lahenduste leidmisest. Lisaks käsitleti hobuse rakendisse õpetamise põhitõdesid ja anti mitmeidkasulikke näpunäiteid. Sobiva sadula tähtsusest ja sadulapassimise algteamisi jagas Ingrid Randlaht. Päeva lõpus oli koostöös koolitajaga võimalik praktiliselt probleemsele hobusega tegeleda ning proovida juba tekkinud probleemile lahendus leida.  Hans Sidbäck`i koduleht: http://www.sidback.se/

Ettekanne Jarmo Jugalt Helsingi ülikoolist07.oktoobril 2011.a. toimus Keavas ETKÜ peahoones seminar Uued arengud põllumajandusloomade selektsioonis. Avasõnad lausus EMÜ emeriitprofessor ja ETLL president Olev Saveli.
111007 Tanel Kaart EMUst seminaril, seekord  tolgina.
Helsingi ülikooli professor Jarmo Juga tegi ettekande genoomselektsiooni kasutamisest piimakarja aretuses. Järgnes ETKÜ ettekanne. Eesti hobusekasvatajate Seltsist osalesid seminaril Krista Sepp, Ange Etti ja Aldo Vaan.

Foto Krista Sepp23.jaanuaril õppisid Maria Talu noored ratsutajad algtõgesid hobusekasvatusest, lektori rollis EHS tegevdirektor Krista Sepp. Lisaks ülevaatele meie hobusetõugudest, esitati küsimusi ning jutustati oma hobustest kuulduga võrreldes. Maria Talu Pärnuamaal Tõstamaa vallas Kõpu külas korraldab aastas oma ratsaspordikooli kasvandikele mitmeid koolitusi. Vaata Maria Talu tegemisi kodulehelt www.maria.ee

Eesti Hobusekasvatajate Seltsi Tori haruseltsi teabepäeval 14. jaanuaril tutvustati läinud aasta lõpus Veterinaar- ja Toiduametis kinnitatud Tori hobusetõu säilitus- ja aretusprogrammi, teabepäevale jätkunud juhatuse koosolekul otsustati tähistada Vabariigi sünnipäeva 24. veebruaril haruseltsi üldkoosolekuga, mis saab esialgsete kavade kohaselt piduliku alguse kunagise Eesti Kaitseväe Ratsarügemendi asukohas Tartus. Teabepäeval tutvustati ligikaudu 30. huvilisele uue programmiga kaasa tulevaid muudatusi hobuste identifitseerimisel, eriti rõhutati geneetilise tuvastamise vajadust tori hobuse edasises aretus- ja säilitustöös.

Allikas http://www.jmequineservices.co.uk/stud.htm30. mail 2010.a. toimus Viljandimaal Saare tallides väga huvitav ja asjalik koolitus, kus Ulvi Martin, kes on Eestis tunnustatud hobuste günekoloog, rääkis osalejatele mära poegimisest, ja sellega kaasnevatest võimalikest probleemidest. Lisaks sai väga hea ülevaate varssade haigustest, mida varsa juures jälgida ning millal ja kuidas varsale ja ta emale abi anda. Ühiselt vaadati ka videofilmi varssumisest, ning arutusele tulid mitmed huvitavad küsimused-vastused. Täpsemalt loe koolitusest projekti blogis www.koduhobu.blogspot.com (ülevaate avaldame peatselt)


Heifer hobuste projekt pakub huvilistele Tiit Siiboja koolitust hobuste üldhaiguste, sisehaiguste, nakkushaiguste ja parasitoloogia kohta 27. veebruaril Tartumaal. Eelregistreerimine, kohtade arv piiratud. Täpsema info koolituse kohta leiate http://koduhobu.blogspot.com/2010/02/koolitus.html


Olustvere loss, http://www.olustvere.edu.eeOlustvere Teenindus - ja Maamajanduskoolis toimuvad tasuta hobusekasvatusalased õppepäevad. Tähelepanu! Esimene õppepäev 16. veebruar kell 10.00 teemal hobuste söötmine. Õppepäev mära poegimisest ja varsa esmasest hooldusest (Ulvi Martin) on edasi lükatud ja toimub 16-17. märts.2010.a.. Registreerumine ja info tel. 4374244 või e- mail See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Järgmiste õppepäevade algusajad täpsustamisel.Järvamaa Kutsehariduskeskuses on algamas 2 tasuta kursust: hobuste tervishoid U. Martin ja noorhobuse õpetamine ja ratsastamine K. Leutonen. Koolituste kohta leiate täpsemat infot saab aadressil http://www.jkhk.ee/5733
LISANNA 200715...17.aprill 2009.a. toimuvad õppepäevad hobuskasvatajatele. Koolituse eesmärk on ette valmistada hobusekasvatajaid kutseeksamiks 11. juunil, 2009 ja see on mõeldud eelkõige neile, kes oleksid kutsetunnistusest huvitatud, aga osaleda võivad ka need, kes kutseeksamile ei soovi minna. Pm.tootja III kutseeksami sooritamisest vaata siit ja kutse omistamisest vaata lähemalt www.eptk.ee. Koolitusele registreerimine hiljemalt 9.aprilliks See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Vaata ka koolituse ajakava.06.veebruar 2009.a. Säreveres toimuma pidanud koolitus on edasi lükatud 2...3 nädalat. Toimumise aeg täpsustamisel. Koolitaja Kyösti Rantanen(Soome) tõlgib Veikko Lehtsaar. Kursuse maksumus 300 eek. Info ja registreerimine: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.; 53450406


Järvamaa Kutsehariduskeskuse Särevere ratsakompleksis algavad toimuvad veebruaris 2009 mitmed huvitavad kursesed hobusekasvatajatele või hobusehuvilistele - Sepatööd 02. - 10. veebruar 2009.a. (7 tööpäeva) 1500,00 EEK ja võistlushobuste hooldamine 11. -- 19. veebruar 2009.a. (7 tööpäeva) hind 1500,00 EEK.

Tori hobused Jänedal 2008
Reedel, 21.novembril toimus Eesti Hobusekasvatajate Seltsi tegevteenistuse poolt korraldatud infopäev, mille eesmärk oli teavitada tori hobuse kasvatajaid 2008.a. täiendustega vastu võetud tori tõugu hobuste säilitus- ja aretusprogrammist, tõu olukorrast ning ohustatud tõugu looma toetusest.

Tansud hobustegaJärvamaal Säreveres toimus 15 juuli 2008.a. Heifer programmi raames hobusekasvatusalane koolitus, kus Mirja-Mai Urve andis osalejatele ülevaate hobuse anatoomiast ja söötmisest. Koolituse praktilisema poole pealt tutvustati hobuse hooldamist, hobuse välimikku, tööd kordel ja topeltkordel, samuti saduldamise ja rakendamise põhimõtteid (Krista Sepp, Maie Kukk).26. mail algavad Türi Tehnika- ja Maamajanduskoolis algusega kell 9.30 õppepäevad hobusekasvatajatele. Koolituse kestus on kokku 30 õppetundi. Koolituse eesmärgiks on valmistada hobusekasvatajaid ette kutseeksamiks, mis toimub 26.juunil 2008.a.

Eesti hobuste kasutamine


Kolmapäeval 05. detsembril 2007.a. algusega
kell 12.00 toimus Tori rahvamajas üleriigiline infopäev "Ohustatud tõugude kasutamine eesti hobuse näitel"

Varss

07. novembril 2007.a. võõrustas hobusekasvatajaid Rakveres Kesko Agro Eesti esindus koostöös Eesti Hobusekasvatajate Seltsi, AS EcoCapitali ja AS Dimelaga.

Paarisrakendisõitu õpib Monika Peäske, kõrval Ülo Metsmaker ja taga Jaanus Kallaste

13.oktoober 2007.a. toimus Saaremaal Pihtla Hobusekasvanduses maakondlik infopäev "Eesti hobuse tööjõudluse hindamisest paarisrakendis".

TORERO sünd. 25.05.2005.a.
Reedel, 24.08.2007 toimusid Heimtali Hobusekasvanduses
trakeeni tõugu noorhobuste üleriigilised jõudluskatsed ning täkkude tunnustamine 2007, mis jätkus Viljandi Centrum hotellis konverentsisaalis Infopäevaga “Trakeeni tõugu hobuste kasvatus ja arengu perspektiivid
Eesti Hobusekasvatajate Seltsi korraldusel toimus kolmapäeval 20.juunil 2007.a. Ida-Virumaal Kiikla Rahvamajas infopäev


EESTI RASKEVEOHOBUSTE KASVATAMINE JA KASUTAMINE7.juuni 2007.a. kell 14.00 Tori Hobusekasvanduses toimuval õppepäeval käsitletavad teemad:
- rakendihobuste hindamine
- rakendid
- hobuste sõidu - ja veokatsed juhend ning kogemusi Soomest ja Saksamaalt

Registreerimine ja info : Krista Sepp 53 407095

Läinud neljapäeval kogunesid seltsi liikmed Tartus, Eesti Maaülikooli aulas peeti üldkoosolek, vaatamata sellele, et kohal oli 384-st seltsi liikmest 121 ise või volitatud esindaja kaudu. Seltsi liikmeid oli tulnud tervitama põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, omapoolse sõnavõtuga esines ka ratsaliidu peasekretär Siim Nõmmoja. Vaatamata kvoorumi puudumisele otsustati koosoleku juhataja maaülikooli professor Olev Saveli juhatusel koosolek siiski ära pidada, enim põhjustas kokkutulnute seas tõsisemaid arutelusid seltsi põhikirja muudatused. Järgmine, erakorraline seltsi üldkoosolek otsustati kokku kutsuda 08. juunil, Tori rahvamajas.

Reedel, 18.märtsil 2011 kogunesid Virumaal Rakvere linnuses Eesti Hobusekasvatajate seltsi (EHS) raskeveohobuse kasvatajate haruseltsi liikmed üldkoosolekule, koosolekul anti hinnang läinud aasta töödele – tegemistele. Ühtlasi tutvustati muudatusi raskeveohobuse, kui ohustatud tõu aretus – ja säilitusprogrammis. Koosoleku avas haruseltsi juhataja Enn Rand, kes tundis heameelt sellel üle, et Eesti raskeveohobune on kogumas lisaks Eestile üha suuremat populaarsust põhjanaabrite juures:

11.märtsil 2011.a. toimus Ruilas Eesti Hobusekasvatajate Seltsi araabia hobuste kasvatajate haruseltsi liikmete koosolek, kus seekord arutati tõu aretusprogrammi. Ühes programmiga esitatakse tunnustamiseks ka jõudluskontrolli juhend. Aasta suursündmuseks kujuneb juulikuus toimuv Araabia hobuste päev Harjumaal. Vaata pilte.

Eesti hobuste kasvatajate haruseltsi aastakoosolek toimub reedel 04.märtsil 2011 Laimjala Rahvamajas, Saaremaal algusega kell 12.00. Põhiteemadena tulevad käsitlusele ülevaade eesti hobuste kasvatajate haruseltsi eelmise aasta tegevusest ja 2011 aasta tegevuskavast; Andres Kallaste tutvustab tõu säilitus- ja aretusprogrammi; eesti hobuste toetustest räägib VTA esindaja Maarja Tuimann. Ühiselt vaatame filmi eesti hobusest ja arutleme, kuidas hoida ning väärtustada meie eesti hobust veelgi enam. Vaata täpsemalt ajakava ...

Eesti hobusekasvatajate seltsi tori hobuse haruseltsi liikmed ja ERL liige, Ratsarügemendi klubi eestvõtul paigaldati mälestustahvel Tartus ratsarügemendi talli seinale, meenutamaks ratsarügementi ja tori hobust, Ülenurmel peeti haruseltsi üldkoosolek. Mälestustahvli avamisel osalesid kadetid Eesti kaitsejõududest, kohal oli auvahtkond üliõpilaskorporatsioonist Vironia. Ratsarügemendi klubi juhataja, EHS liige Tõnis Sareal tutvustas väeosa territooriumit. Ratsarügemendi tähtsust ja seost tema hobusega, tori hobusega, meenutas Heldur Peterson. Ratsarügemendi osast Eesti Vabariigis tõi esile Tõnis Sareal, Seltsi poolt tervitas Enn Rand ning ERLi poolt Siim Nõmmoja. Mälestustahvli, millele raiutud sõnad – Ratsarügemendile ja tori hobusele – Eesti iseseisvuse kandjad- avamisele järgnes mälestustahvli õnnistamine. Vaata pilte ja loe edasi ...

ETTOR - parim eesti raskeveo tõugu täkk 201020. jaanuaril toimus Pärnus hotellis Victoria eesti raskeveohobuste kasvatajate haruseltsi juhatuse ja tõukomisjoni koosolek, kus käsitleti tõu säilitus- ja aretus-programmi ning selles tehtavaid täpsustusi täkkude osas. Tunnustuse aretuses kasutamiseks sai eesti raskeveo tõugu täkk ETTOR, sündinud 2003.a., isa Emiir 2175 ER, ema Trulla 6246 ER, emaisa Tõll 1830 ER, aretaja Rene Tarum, omanik Aaviku Talu Halduse OÜ. Täkk paikneb Vanaküla külas, Kuusalu vallas, Harjumaal. Tunnustus kehtib kolm aastat, mille jooksul tuleb läbida sõidu- ja veokatsed. Esialgu mitte tunnustatud on noored täkud Koit, Kasper, Kentuk ja Kammer.

Haruseltsi aasta koosolek otsustati korraldada 18. märtsil 2011.a. Rakveres ning ühtlasi tähistatakse Baltimaade Külmavereliste Hobuste Kasvatajate Seltsi 100. aastapäeva

Lugupeetud Tori tõugu hobuste kasvatajate haruseltsi liige. Kutsume Teid Eesti Hobuseksvatajate Seltsi Tori tõugu hobuste kasvatajate haruseltsi üldkoosolekule, mis toimub reedel, 11.juuni, algusega kell 16.00 Tori Rahvamajas. Registreerimise algus kell 15.00.

Reedel, 09.aprill 2010.a. toimub Olustvere mõisas,Viljandimaal taaskordne Eesti Hobusekasvatajate Seltsi liikmete üldkoosolek. Päeva alustatu hobuste näituse ja Olustvere talliga tutvumisega. EHS-i 2009.aasta tegevusaruanne esitas EHS president
Hillar Kald, revisjonikomisjoni aruanne kandis ette revisjonikomisjoni esimees
Helle Persitski. Eesti, tori ja eesti raskeveo hobuste säilitus-ja aretusprogrammide muudatustest tegi ülevaate EHS aretustöö juhataja Andres Kallaste, ning Seltsi 2010 a. tööplaani ja eelarve projekti tutvustas EHS tegevdirektor Krista Sepp.

Haruseltsi juhataja Peep Puna Ülenurme näitusel, foto Krista SeppPäevakavas: kell 11.00 Heimtali Hobusekasvanduse maneezis trakeeni täkkude näitus, eesti ja tori tõugu täkkude näitus, trakeeni märade ja 2010 sündinud varssade näitus. Kell 12.00 Ringhoone-spordikompleksi külastus Heimtalis. Kell 12.30 Heimtali koolimajas kerge eine ja kell 13.00 haruseltsi koosolek, sh haruseltsi 2009.aasta aruanne /P.Puna/, hobusekasvatusest ja trakeeni tõu aretusest Leedus /A.Jurgaitis/, trakeeni tõuraamat ja aretusprogramm /A.Kallaste/ ning tööplaan 2010. Lisaks trakeeni tõugu noorhobuste jõudluskatsed - DVD esitlus. Informatsioon ja ettepanekud tel. 502 2501 trakeeni haruseltsi juhataja Peep Puna


EHS eesti hobuste kasvatajate haruseltsi koosolek toimub kolmapäev, 24.märtsil 2010.a. Saaremaal, Laimjalas. Algusega kell 11.00 toimub Asva Hobusekasvatuse OÜ hobusetalli külastus ja hobuste näitus, kell 12.00 koosolek Laimjala Jahimajas (sh ka kerge eine). Informatsioon ja ettepanekud haruseltsi juhile - Aarne Lember tel.5043601. Vaata täpsemalt koosoleku päevakava ...


Ootame eesti raskeveohobuse kasvatajaid ja huvilisi eesti raskeveohobuse kasvatajate aastakoosolekule kolmapäeval, 10.märtsil Sagadi mõisa härrastemajas Lääne-Virumaal Vihula vallas. Koguneme kell 11.30. Täpsem info ja ettepanekud haruseltsi juhatajale - Enn Rand tel. 5036 066

Araabia hobuse haruseltsi koosolek toimub laupäeval, 6. märtsil Tartu Ülikooli Türi Kolledži kohvikus,
Türil, Viljandi mnt.13b algusega kell 12.00. Kogunemine ja registreerimine 11.30. Päevakavas 1. Araabia hobuse haruseltsi 2009 aasta töö aruanne, 2. Tõuraamat ja kalenderplaan 2010, 3. Kohapeal algatatud küsimused. Kell 14.00 araabia hobuste näitus Maie Kukk tallis Poaka külas, Türi vallas. Eelregistreerimine ja täiendav informatsioon Astra Nilk.


20.veebruaril 2010.a. toimus EHS tori haruseltsi koosolek. Esmalt esitleti Tori Hobusekasvanduse sugutäkkusid ja märasid varssadega. Tori Rahvamajas toimunud koosolekul tegi 2009. aastast kokkuvõtte haruseltsi juhataja Aldo Vaan. Tori tõu säilitus-ja aretusprogramm võeti mõningate täiendustega täkkude tunnustamise juures vastu aastateks 2011 kuni 2020.Toimus käesoleval aastal Tartus, Kreutzwaldi 1. Esmalt oli kõigil huvilistel võimalik tutvuda EMÜ Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatusinstituudi loomakliinikuga (Tartu, Kreutzwaldi 62). Päraast seda jätkus seltsi üldkoosolek vastavalt päevakavale.

ESSEN
Kutsume Teid haruseltsi aastakoosolekule laupäeval 28.märtsil 2009.a. Viljandis. Hobuste demonstratsioon Heimtali HK maneezis, algus kell 11.00 ja koosolek hotell „Centrum“ saalis, algus kell 13.00. Koosolek toimub koos araabia täisvereliste ja teiste, vähemlevinud tõugu hobuste (hannoverid, holsteinid, xx) kasvatajate osavõtul.

Ülo Metsmaker20.märts algusega kell 12.00 toimus Kuressaare Ametikoolis maakondlik õppepäev "Eesti hobusetõu genofondi säilitamine ja aretus", kus eesti hobuse aretuse ja säilitamise teemat käsitles Andres Kallaste, eest tõugu sugutäkkusid ja liinilist koosseisu tõus tutvustas haruseltsi juhataja Ülo Metsmaker. Õppepäevale järgnes EHS eesti hobuste kasvatajate aastakoosolek.

Reedel 13. märtsil võõrustas Tori Hobusekasvandus tori hobuse kasvatajaid. Esitati tõumärasid varssadega ning sugutäkkusid. Neljakümne tori hobuse kasvataja osavõtul toimus Tori Rahvamajjas haruseltsi aastakoosolek. Haruseltsi juhataja Aldo Vaan tegi ülevaate 2008. aastast. Valiti järgmiseks neljaks aastaks seitsme liikmeline haruseltsi juhatus ja kuueliikmeline tori hobuste tõu-ja hindamiskomisjon. Vaata täpsemat ülevaadet ja pildigaleriid...

A.Arula ja Ekstron, 06.03.2009

06.märts tõi Ranna rantšosse kokku 23 eesti raskeveohobuse kasvatajat või huvilist ning lisaks Ande Arula eesti raskeveohobuste näitusele toimus asjalik ja töine haruseltsi koosolek. Valiti juhatus neljaks aastaks koosseisus: juhataja Enn Rand, liikmed sanna Turu, Ande Arula, Viktoria Kaasik, Airi Perkmann. Tõukomisjoni kooseisus järgneval neljal aastal on Andres Kallaste, Andres Supp, Sanna Turu, Rene Tarum, Krista Sepp.

Reedel,06.märts toimub Eesti raskeveohobuste kasvatajate haruseltsi aastakoosolek, reedel 13.märts Tori hobuse kasvatajate haruseltsi aastakoosolek , reedel 20.märts Eesti hobuse kasvatajate haruseltsi koosolek , laupäeval 28.märts Trakeeni hobuse kasvatajate haruseltsi koosolek ja Araabia hobuse kasvatajate kasvatajate haruseltsi aastakoosolek ning Eesti Hobusekasvatajate Seltsi üldkoosolek 17.aprillilTartus, EMÜ peahoones.

2008 Viljandimaal


Eesti Hobusekasvatajate Seltsi üldkoosolek
toimus reedel, 18.aprillil 2008.a. Viljandimaal Vana-Võidus Viljandi Ühendatud Kutsekeskkoolis.


Laupäeval, 29. märtsi keskpäeval kogunes Tori Hobusekasvanduse hoovile üle poolesaja tori tõugu hobuse kasvataja, et kõigepealt vaadata tori tõugu hobuseid ja seejärel osaleda aastakoosolekul Tori Rahvamajas.
Vaata pilte

foto - Krista Sepp, 03. september 2007.a.

19.märtsil 2008.a. toimus Kuressaare lähedal Saaremaa Maheköögis Eesti Hobusekasvatajate Seltsi eesti hobuste haruseltsi aastakoosolek. Selle aasta koosolek oli osaõtjate poolest sel aastal hästi arvukas ja pikk päev oli täis asjalikke arutelusid ...

12.märts 2008.a.


12. märtsil 2008.a. toimus Türi Tehnika-ja Maamajanduskoolis trakeeni haruseltsi aastakoosolek . Koosolekule eelnes täkkude näitus ja trakeenide esitlus.

E.Tsemjavski ja ER täkk ETTOR, 20.02.08
20.veebruaril 2008 kohtusid raskeveohobuse kasvatajad Harjumaal Aaviku talus toimunud aastakoosolekul.Tervitussõnumi ja talu tutvustuse tegi talu peremees Ennu Tsernjavski. Krista Sepp esitas ülevaate haruseltsi tööst, kus esile tõsteti varssade arvukuse kasvu ...

Vaata pilte

EHS üldkoosolek toimus 7.aprill 2006.a. Pärnumaal, Are vallas, Pärivere klubis

Päevakavas :

11.00 Tori tõugu hobuste demonstratsioon Andres Kallaste Hobusekasvanduses 
12.00 Registreerimine 
13.00 Üldkoosolek

EESTI RASKEVEOHOBUSE TÕU HARUSELTSI AASTAKOOSOLEK

toimub 27.veebruar 2006 Viru-Nigula Rahvamajas, Lääne-Virumaal Algus kell 11.00.

TORI TÕU HARUSELTSI AASTAKOOSOLEK

toimub 01.märts 2006 Viljandis, hotell “Centrum” konverentsisaalis
Algus kell 13.00, registreerimise algus kell 12.30.

EHS karikasarjas toimus trakeenidel võistlejatele kaks arvestust, 90 ja 100 cm parkuurid. 90 cm takistussõidu võitis Birgit Hint Moorioni järglasega White Widowiga ja teises parkuuris saatis edu Elisabeth Aloneni ja Progget. Progge on kuue aastane trakeen Heimtali Hobusekasvandusest, täku Aristokraat järglane. Esikolmikusse on 90 cm takistussõidus võistelnud ennast Emilia Alonen Proggel ja Janely Saar Grammontil. Kõrgemas parkuuris mahtus õdede Elisabethi ja Emilia ning Progge vahele Kelli Saar Turbol Pärna RSK-st. Kolmel etapil teht kokku 27 starti ning karikad sai jagatud finaaletapil Tori Põrgu ratsavõistlustel.

Edetabel trakeenidele.

Põrgu Karikas protokoll.

 

25. jaanuar 2017 - 14:07
Hobumajandussektoril on väga suur potentsiaal, mis meie olemasolevat maaressurssi arvestades on Eestis seni kasutamata. Foto: WolfBlur / pixabay.com.

Hobumajanduses tehtavad kulutused moodustavad ligikaudu 10 protsenti Eesti primaarsektori kogutoodangust, mis teevad sellest olulise majandusharu ning arvestatava tööandja maapiirkondades, selgub Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse RAKE ja Eesti Hobumajanduse Liidu koostöös valminud Eesti hobumajanduse kaardistamise uuringust.

Uuringust selgub, et hobumajanduses tehti 2015. aastal kulutusi hinnanguliselt 45 933 007 euro väärtuses, mis moodustab ligikaudu 10% Eesti primaarsektori kogutoodangust ning kogu sisemajanduse kogutoodangust ligikaudu 0,2-0,3 protsenti.

„Tegelikkuses võib hobumajanduse kulude maht olla tunduvalt suurem, kuna suur osa inimestest töötab hobusektoris vabatahtlikena. Kulutuste maht näitab, et hobumajanduse puhul on tegemist olulise valdkonnaga,“ ütles Tartu Ülikooli analüütik Imbi Kaunismaa. „Hobumajanduse peamine kitsaskoht on valdkonna killustatus ja vähene koostöö. See tähendab, et hobumajanduse edendamiseks tuleb sellele senisest süsteemsemat tähelepanu pöörata ning sektori arengupotentsiaali avavaid investeeringuid teha.“

Hobumajanduse valdkondadest tegeletakse Eestis peamiselt kolmel suunal – ratsasport, hobuste aretus ja kasvatus ning muud hobustega seotud valdkonnad, sh. puhkemajandus, hobuturism, hipoteraapia. Hobumajanduse kuludest moodustab suurima osa võistlushobustele (21 893 590,9 eurot), ja aretushobustele (20 686 796,1 eurot) tehtavad kulutused. Muu valdkonna hobustele tehakse kulutusi hinnanguliselt 3 352 620 euro ulatuses.

„Hobumajandussektoril on väga suur potentsiaal, mis meie olemasolevat maaressurssi arvestades on Eestis seni kasutamata. Eestis on ligi 125 000 hektarit põllumajandusmaad, mida hoitakse üksnes heades põllumajandus- ja keskkonnatingimustes ning aktiivselt põllumajandustootmiseks ei kasutata. See on maa, mida saaks väärindada läbi loomakasvatuse,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm. „Hobumajanduse arengu seisukohalt, nagu ka teiste majanduse valdkondade puhul, on võtmeküsimus, kui suurt lisandväärtust me suudame kohapeal luua.“

Hobumajandussektori ekspordi edendamiseks ja sektorile vajalike teenuste osutamiseks on minister Tamme sõnul vaja arendada välja taristu, mis seda toetaks. „Hobusektor ja Maaeluministeerium on veendunud, et seda peaks tegema olemasoleva ajaloolise Tori hobusekasvanduse baasil,“ lisas minister Tamm.

Euroopa Liidus on keskmiselt 13,7 hobust 1000 elaniku kohta, Eestis 7,9 hobust. Eesti naaberriikidest on Soomes 13,6 hobust 1000 elaniku kohta, Rootsis 23,7 hobust, Taanis 21,6 hobust, Poolas 7,3 hobust, Leedus 9,1 hobust ja Lätis 5,5 hobust 1000 elaniku kohta.

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) hobuslaste registri andmetel on 2015. aasta seisuga Eestis registreeritud 10 376 hobust. Hobumajandusega tegeletakse kõigis Eesti maakondades. Eestis on kokku 980 tegevuskohta, kus paiknevad hobuste pidamiseks kasutatavad loomakasvatushooned.

Uuring „Hobumajanduse kaardistamine koos Eesti hobumajandust iseloomustavate mõõdikute määratlemisega“ valmis Maaeluministeeriumi tellimusel Tartu Ülikool sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse RAKE ja Eesti Hobumajanduse Liidu koostöös.

         EHS trakeeni hobuse kasvatajate haruseltsi üldkoosolek toimus 2.aprillil Heimtali Viinaköögis. Esmalt koguneti paar tundi varem
Heimtali Hobusekasvanduse maneeži, kus esitati kolme aastaseid ja vanemaid  perspektiivseid trakeeni täkke Heimtali Hobusekasvandusest (Polyfon, Paxter, Arlich jt) ja Willem Jüri Patuse hobusekasvandusest.

Koosoleku päevakorra põhiettekanne oli haruseltsi juhatajalt
Peep Punalt. Arutati läbi tööplaan. Huvipakkuvaim ja arutelu tõstatav ettekanne oli Kairi Dräbtsinskajalt- trakeenid spordis.
Trakeeni kasvatajatel, kel on huvi kasutada 2016 aastal Nemunase Hobusekasvanduse täkku Viskis, teada tuntud heade hüppeomadustega järglaste andjat, palume kiiresti ühendust võtta Peep Punaga / tel5022501.

Heimtali Hobusekasvanduses toimus 11.oktoober  vabahüpete test
ja võõrratsaniku test noortele hobustele ja aretuses tunnustamiseks esitatavatele hobustele.
Kokku esitati katsetel 10 hobust.
 
Eesti hobustest olid katsetel Mari-Anna Marttila esituses kaks Maarika Vahteri kasvatatud väga head hobust- Airiin ja Artjom (fotol).
 

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder andis neljapäeval, 21.veebruaril 2013.a. Põllumajandusministeeriumis toimuval Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel üle ministeeriumi teenetemärgid silmapaistvatele põllumajandusvaldkonna ettevõtjatele, teadlastele, nõustajatele ning ametnikele. Põllumajandusministeeriumi hõbedane teenetemärk omistati Eesti Hobusekasvatajate Seltsi tõuaretustöö juhatajale Andres Kallastele, kes on tunnustatud tõuaretusspetsialist, hobuste hindaja, järjekindel ja kompromissitu tori tõu aretaja ja propageerija. Maaelu edendamise sihtasutus tunnustas parimaks lihaveisekasvatajaks Aldo Vaani, kes on  Eesti Hobusekasvatajate Seltsi tori hobuste kasvatajate haruseltsi juhataja. Loe täpsemalt PM pressiteadet siit


20 veebruaril toimus Põllumajandusministeeriumis Hobumajanduse nõukogu istung. Eesti Hobusekasvatajate Seltsi esindasid hobumajanduse nõukogu istungil Aarne Lember, Maario Laas, Aldo Vaan, Jüri Patune, Astra Nilk ja Krista Sepp.
Vaata M.Gorbani ettekannet MAK 2014-2020 meetmete lühitutvustusest

 

Kõigil sugulises kasutuses olnud täkkudel peab olema tehtud põlvnemise õigsuse geneetiline ekspertiis.
Ekspertiisi puudumisel kantakse sündinud järglane tõuraamatu lisaosasse ning ohustatud tõugude osas
ei ole lisaosasse kantud varsad toetusalused. 

Neljapäeval, 22-11-2012.a. kohtusid põllumajandusministeeriumis Eesti Hobusekasvatajate Seltsi (EHS), Veterinaar ja Toiduameti (VTA) ja Põllumajandusministeeriumi esindajad. EHS-i koosviibimisel esindanud Peep Puna sõnade järgi jõuti koosolekul põhimõttelisele kokkuleppele, et EHS esitab 20.veebruaril 2012 VTA poolt kinnitatud aretusprogrammi parandused ja tunnustus taastatakse. „Tunnustamise taastamine ei välista EHS-i poolt tori tõuraamatupidamise peatamise otsuse vaidlustamist halduskohtus,“ ütles Puna. Ta kinnitas ühtlasi, et programmi hilisemad muutused-täiendused esitatakse vastavalt kokkulepitavale ajakavale.

Lp. hobusekasvatajad! Kui teil puudub täpsem informatsioon või teil on tekkinud küsinusi seltsi arendustöö alaste tegevuste läbiviimise kohta, siis arusaamatuste vältimiseks olen valmis kõigile teie küsimustele vastama. Minu e-mail on See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja telefon 5148705. Lisaks ootan sinna jätkuvalt kõiki mõtteid ja ettepanekuid, mis aitaksid kaasa selsti tegevuste paremaks läbiviimiseks. Lugupidamisega, Urve Loit.

Seoses uuele administreerimismoodulile üleminekuga 08.oktoobril 2012 on paljud andmed veel ümbertõstmisel ja korrastamisel. Seetõttu palume meie lugejatelt kannatlikkust ja mõistvat suhtumist.

Kuigi www.ehs.ee kodulehe välimus ei ole muutunud, on meie koduleht viimaste kuude jooksul läbinud sisult suure uuenduse. Hobusekasvatajatel on võimalus saada rohkem informatsiooni ning kasutada mitmeid uuendusi, sh sündmuste edastamine läbi kodulehe keskkonna. Väljatöötamisel ja arendamisel on hobuste ostu-müügi, vajaliku info jms osa. Kõiki ettepanekuid kodulehe osas ootame kodulehe administraatorile Urve Loit e-mailil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. 

10.oktoobril 2012.a. toimus Tallinna Halduskohtus kohtuistung seoses Eesti Hobusekasvatajate Seltsi kaebusega Veterinaar-ja Toiduameti otsuse nr 208  04.06.2012 tühistamiseks. Kohtuotsus tehakse teatavaks 1. novembril 2012.a. Tori hobuse kasvatajad on toetanud õigusabi kulude katmist ning jätkuvalt on võimalik teha toetuseks ülekandeid Eesti Hobusekasvatajate Seltsi arveldusarvele 10902001013003 märgusõnaga TORI HOBUNE.   

 

Aastaraamat 2001

Aastaraamat
1999

sisukord
juhtkiri

Aastaraamat 2001

Aastaraamat
2000

sisukord
juhtkiriAastaraamat
2001

sisukord
juhtkiriAastaraamat
2002

sisukord
juhtkiri

Aastaraamat
2003

sisukord
juhtkiriAastaraamat
2004

sisukord
juhtkiriAastaraamat
2005

sisukord
juhtkiriAastaraamat
2006

sisukord
juhtkiriAastaraamat
2007

sisukord
juhtkiriAastaraamat
2008

sisukord
juhtkiri

Aastaraamat
2009

sisukord
juhtkiriAastaraamat
2010

sisukord
juhtkiriAastaraamat
2011

 

Aastaraamat
2012

 

 

 

aastaraamat 2015Aastaraamat 2015 kaan EHS ARMT 2016
 Aastaraamat 2016

 

 

 

 

 

 

NB! Hetkel on võimalik elektrooniliselt lugeda meie 2007, 2008, 2010, 2011 ja 2012 aasta aastaraamatut.

Selleks klikake aastaraamatu pildi all oleval kirjel "Aastaraamat XXXX". Mõnusat lugemist!

23.aprill 2009.a., foto Ago Ruus
23.aprill 2009.a. külastas Tori Hobusekasvandust
Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves.

Vaata veel pilte meie kodulehe pildigaleriist
Fotode autor on Ago Ruus.
Palume kõikidel sugutäkkude omanikel, kes veel ei ole edastanud Eesti Hobusekasvatajate Seltsi SUGUTÄKU KASUTAMISE TEADET leida see siit, täita ning hiljemalt 10.veebruariks 2009.a. edastada EHS-i kontorisse.


Eesti, Eesti raskeveo ja tori tõugu hobuste säilitus- ja aretusprogrammide viimased täiendused ning muudatused on vastu võetud EHS üldkoosoleku otsustega 18.04.2008 Vana-Võidus. Tori hobuste osas on programmi muudatused kinnitatud EHS tori hobuse kasvatajate haruseltsi juhatuse koosoleku otsusega 16.05.2008.a.
Tutvu programmidega: eesti hobused, eesti raskeveohobused, tori hobused.
Projekti kaudu toetatakse maal elavaid peresid, kellel on huvi Eesti kohalike, ohustatud tõugu kuuluvate hobuste kasvatamise ja kasutamise vastu.

Projekti raames toimuvatel koolitustel ootame osalema kõiki hobusekasvatajaid, kes tunnevad, et projekti poolt korraldatavad üritused ja koolitused on ka neile vajalikud.

Loe ka meie
internetipäevikut ja saa teada, millega me tegeleme

Meie projekti hobused:

TAIGA 05.04.2006.a.,TEEBA 24,03.2004.a.,AIDA 26.03.2006.a.,
ANDORRA 19.05.2006.a.,AKTIVA 23.04.2006.a.,RANDA 20.06.2006.a.,
AKUSTIKA 31.05.2007.a.,AKIIRA 31.03.2006.a.,AGENDA 21.02.2006.a.,
PERTILA 28.04.2006.a.,KETA 27.09.2007.a.,REILI 15.07.2007.a.,

TAIGA E TEEBA E AKIIRA E

AIDA E ANDORRA E AKTIVA E

RANDA E AKUSTIKA E

PERTILA T KETA ER
Kadunud vankerEesti Hobusekasvatajate Selts peab vajalikuks hoiatada hobusekasvatajaid kutsumata külaliste eest. Paar nädalat tagasi hukkus talli sissetungijate süül Järvamaal tiine mära, sel nädalal teade vedruvankri varastamisest. Kahtlased hobuseostjad on liikunud nii Viljandimaal kui Põlvamaal.

Meil on hea meel Teile teatada,et käesoleva aasta I Eesti raskeveohobuste ja Tori hobuste näitus-oksjon toimub 12.september 2010.a. Algusega kell 12.00 Nurmenuku Puhkekeskuses Pärnumaal Sauga vallas Kiisa külas. Oksjonil tulevad müüki erinevas vanuses tõuhobused. Lastele on avatud atraktsioonid,toimub ponisõit,esineb ansambel ja oksjoni viib läbi Sven Sumberg. Laadal laias valikus istikuid ja taimi,aiatarbeid,käsitöötooteid,toidukaupa,suve jooksul aedades ja põldudel valminud vilju. Osta saab ka hobuasju(vankrid,päitsed jm.). Sissepääs laadale ,oksjon-näitusele ning tutvumine koduloomaaiaga tasuta. Loe juhendit
Foto sügisnäituselt 2008
06.septembril 2008.a. säras Ülenurmel päike ja kokku oli tulnud palju tõuloomakasvatajaid üle Eesti. Tartumaal Ülenurmel toimus loomakasvatajatele ja huvilistele juba traditsiooniline sügisnäitus TÕULOOM 2008. Kohal olid parimad eesti, tori, eesti raskeveo , trakeeni tõugu hobused ja shetlandi ponid ning nende kasvatajad. Vaata pilte!

Eesti hobune, foto Krista Sepp 18.08.2007.a.

Laupäeval 01. septembril 2007.a. võis näha Ülenurme Põllumajandusmuuseumi näituseareenil parimaid tõuloomi üle Eesti.

Eesti tõugu noorhobuste üleriigilised jõudluskatsed toimuvad 29.augustil algusega kell 11 Kõljala Tallis, Kõljala külas, Pihtla vallas, Saaremaal. Oodatud on ligi paarkümmend osalejat üle Eesti.

Osavõtjad esitusjärjekorras.
Juhend.

Kõljala Tallis hobustele kohtade broneerimine: Kristine Järsk  tel. 52 17023

Käesoleval aastal on Eesti Hobusekasvatajate Selts otsustanud eesti hobustega (passis eesti hobune) võistlejaid toetada kõigil ratsaspordialadel – takistussõidus, koolisõidus, kestvusratsutamises, kolmevõistluses, rakendispordis.

Eesmärgiks on eesti hobuste laialdasem ja aktiivsem kasutamine spordis. Eesti hobuse suurimad eelised on tema vastupidavus, vähenõudlikkus ja universaalsus. Ta on suurepärane hobune lastespordis.

Takistussõidus ja koolisõidus kompenseeritakse stardimaksust 10 euro suurune summa hobuse omanikule või tema volituse alusel määratud isikule alljärgnevalt:

  • 4-6aastastele noorhobustele ja litsentseeritud täkkudele kuni kaheksa stardimaksu (80 eurot), vanematele hobustele kuni neli stardimaksu (40 eurot).
  • Stardimaksud kompenseeritakse võistlusel, mille juhend ja korrektsete andmetega tulemused on kättesaadavad www.hobumaailm.ee lehel.
  • Võistluspaar peab sõidu lõpetama ja tulemus peab kajastuma protokollis.
  • Ratsanik peab võistluse korraldajalt võtma stardimaksu tasumise kohta korrektselt täidetud kviitungi EHS-i nimele. Eeltäidetud kviitungid leiate meie kodulehelt www.ehs.ee. Avalduse alusel, millele on lisatud stardimaksude tasumist tõendavad kviitungid, kantakse avalduses märgitud summa eelpoolmainitud isikute arveldusarvele peale võistlusperioodi lõppemist või kui ettenähtud summa on täitunud.
  • Stardimaks kompenseeritakse väljaspool kodutalli toimunud võistlustel (vähemalt 5 km kaugusel).

Kestvusratsutamises on eesti tõugu hobusega startijatele välja pandud auhinnad viiel võistlusel (sellekohane märge on juhendites). Startida on võimalik kolmes erinevas arvestuses ja igas arvestuses on kahele parimale edukalt finišeerunud eesti tõugu hobusele auhinnad vastavalt 15 ja 10 eurot.

Kolmevõistluses on sel aastal kuus võistlust, mille raames on eesti hobusel võimalik startida madalamas võistlusklassis. Selle arvestuse kahele parimale eesti tõugu hobusega lõpetajale on auhinnad vastavalt 35 ja 20 eurot.

Rakendispordis on auhind välja pandud seitsmel võistlusel kahele parimale eesti tõugu hobusele, vastavalt 45 ja 30 eurot, paarisrakendi puhul korrutatakse see koefitsiendiga 1,5.

Krista Rooni EMÜ-st rääkimas inbriidingust eesti hobusetõus29 veebruaril toimus eesti hobuste kasvatajate haruseltsi aastakoosolek Kolgaküla Rahvamajas, Kuusalu vallas, Harjumaal. Sellel aastal võõrustas koosolekul osalejaid eesti hobuse kasvataja Roomet Vahtras. Enne koosolekut esitleti OÜ Kolgaküla talli hobuseid ning samuti oli võimalus tuvuda talli ja põllutöövahendite väljapanekuga. Koosolekul andis Haruseltsi ja juhatuse tegemistest ning 2012 aasta plaanidest ülevaate Haruseltsi juhataja Aarne Lember. Pikema ülevaate Eesti hobuse populatsioonist, varssadest,digitõuraamatutest, sugutäkkudest, jõudluskatsetest ning muudest toimunud üritustest esitas tegevjuht Krista Sepp. Ohustatud toetuse osas andis hobusekasvatajatele selgitavaid juhiseid VTA geneetiliste ressursside büroo peaspetsialist Maarja Tuimann. Kaasahaarava ettekande sugulusaretusest eesti tõugu hobustel kandis ette EMÜ doktorant Krista Rooni. Antud teema tekitas hobusekasvatajates huvi ning ühiselt arutleti uurimustöö tulemuste ja programmi edaspidise kasutamise võimaluste üle. 2012 aasta tööplaanist andis ülevaate Krista Sepp. Rakendispordiga tegelemise võimalustest ja võistlusmäärustikust andis põhjaliku ülevaate rakendispordi entusiast Marko Villemson. Päeva kestel kõlas läbi mitme ettekande ja arutelu mõte, et tõhus tõuaretustöö algab esmajoones põlvnemisandmete täpsest registreerimisest ja õigeaegsest info edastamisest aretusorganisatsioonile.

Toots ja Teele Kobra külastKurgjal, Carl Robert Jakobsoni talumuuseumis tähistas Eesti Hobusekasvatajate Selts C.R.Jakobsoni 170. sünniaastapäeva eesti tõugu hobuste näitusega. Parimaks täkuks tunnistati pealtvaatajate ja komisjoni poolt Ants Usina esitatud eesti tõugu täkk Euro, parimaks märaks osutus alles kahe aastane Aini ja Arvo Sarrapiku kasvatatud mära Viva. Vaata ülevaadet ka TV3 Seitsmestes uudistes, 14.08.2011.


Hea hobusekasvataja või hobuste sõber! 01 augustil toimus meeleolukas hobupäev Kolgakülas. Esitleti mitmeid noori hobuseid, võimalus oli kaasa elada nende esitusele, hobuste rakendis võidukihutamisele ning Kolgaküla ratsanike esinemisele. Vaata jõudluskatsete protokolli

Raplamaal, Inglistel toimus juba viiendat aastat järjest üritus „Tori hobusega Raplamaal“, Eesti Hobusekasvatajate Seltsi (EHS) kauaaegse liikme Eve Haggi ja Terje Villems poolt korraldatud ja ümberkaudsete külade, sponsorite, EHS ning Juuru valla toetusel aset leidnud ettevõtmine pälvis selgi korral suurt publiku tähelepanu. Inglistel kujunesid peamiseks tori tõugu hobuste suurepärased etteasted, nii vankri ees, kui ka ratsanikuga, lisaks võisid huvilised külastada laata, samuti võtsid üleaedsete külade elanikud mõõtu omavahelistel võistlustel nii jooksus, kui ka jalgpallis.

Üritusel osalenud hobustest pälvis pealtvaatajailt esimese koha nelja aastane tori mära VIRRE, täku Vahur 13 647 T järglane, aretaja Kaja Väärsi ja omanik Anne Lohk Tuberiku Talu Lau küla, Kehtna vald, Raplamaa.

Loe artiklit "Tori hobusega Raplamaal, viies juubel" Hobumaailmas.

Laupäeval, 17.juulil saab Ingliste vanas mõisapargis Raplamaal taas liikumas näha puhtatõulisi tori tõugu hobuseid. Vaadata saab hobuseid rongkäigus, ratsutamas, tööd tegemas ja jõudu katsumas. See on omanikule suurepärane võimalus tulla suuremasse seltskonda ka vaid lemmikloomana peetava hobusega, et tema ilu ja head omadused esile tõsta ja külalised hobustega lähemalt tutvuda. Lisaks on tegevusi kõigile osalejatele ja seda terve pika päeva jooksul - igatsorti meelelahutust nii suurematele kui väiksematele. Kohtumiseni Inglistes!

Taas avaneb võimalus näha ja katsuda tõelisi tori hobuseid ja jälgida nende tegemisi. Toimub ka laat, kus saab imeteda ja osta eesti käsitööd ning muidugi saab ka süüa-juua ...

Ootame teid kõiki 18. juulil Inglistele!
Tori tõugu täkk Ailur 12 391 TLaupäev, 26.juulil algusega kell 11.00 toimus Jänedal, Talupäevade raames Eesti Hobusekasvatajate Seltsi Tori hobuse kasvatajate haruseltsi, Taluliidu, OÜ Jäneda Mõisa ja Jäneda HK koostöös tori hobust ja tema aretust tutvustav päev, Oma parimaid sõpru esitasid tori hobuse kasvatajad Lääne-Virumaalt, Järvamaalt, Pärnumaalt, Raplamaalt ja Harjumaalt. Näha sai parimate tori tõugu hobuste esitlust käekõrval, sadulas ja rakendis.

Tori hobuse päev Raplamaal

Austatud EHSi liikmed ja huvilised!

Kutsume kogu Teie suurt peret
21. juulil 2007 a. algusega kell 12.00
Raplamaal Ingliste külas Ingliste mõisa pargis toimuvale
toredale hobuse- ja perepäevale .

Korraldajad:
Terje Villems 56 257 010 ja
Eve Haggi 51 51 536

http://hobumaailm.ee/?page=4&m=10&y=2012&id=191

Eestin Raskaat Vetohevoset RYaastakoosolekul, foto Sanna Turu, 10.03.2012.a.10. märtsil 2012.a. kutsus Eestin Raskaat Vetohevoset RY oma liikmed ja huvilised aastakoosolekule, mis sel aastal leidis aset Tammisaaris, Lõuna-Soomes. Päevakavas oli ettenähtud lisaks 2011 aasta kokkuvõtete tegemisele ja 2012 aasta plaanidele ka uue juhatuse valimine ning loeng kasvatajatele. Uueks tegevjuhiks valiti Johanna Rekola, kes jääb täitma ka aretustöö juhataja kohuseid. Muuhulgas on 2012 aastal plaanis ka XVIII Eesti Raskeveohobuste Päeval osalemine Lendermäe talus Harjumaal, nelja hobusega.

ER koosolekul Raasikul, 02.03.2012Eesti raskeveo hobuste haruseltsi aastakoosolek toimus 02. märtsil 2012.a. Harjumaal Raasiku Rahvamajas. Raasiku valla Perila külas toimub sel suvel ka eesti raskeveohobuse kasvatajaid ühendav aasta suurüritus -  XVIII eesti raskeveohobuste päev. Sel aastal lööb vallarahavas kavade kohaselt aktiivselt kaasa, tõuhobuseid aga on kohale saabumas Soomestki. Koosolekul tutvustas Sanna Turu kavandatavat programmi ja arutleti juhendi üle. Lisaks tegi haruseltsi juhataja Enn Rand kokkuvõte eesti raskeveohobuste kasvatajate haruseltsi 2011. aasta tööst ning  hobuste põlvnemise geneetiline ekspertiis oli EMÜ professori Haldja Viinalassi ettekande teema. Eesti raskeveohobuste kasvatajate haruseltsi tegevuskava on sel aastal on tihe, ees seisab EHS üldkoosolek 20.aprill Tartus ja  mais jätkuvad piirkondlikud jõudluskatsed noorhobuste hindamisega. 

Eesti raskeveo täkk Liiva Naks s.2009 i. Naksur 2137 ER aretaja Tatjana Mihaljova, Pertilas 29.september 2011.a.29.septembril 2011.a. kogunes eesti raskeveohobuste kasvatajate haruseltsi juhatus ja tõukomisjon Harjumaal Raasiku valla Perila küla Lendermäe talus, kus hinnati noori eesti raskeveohobuseid ning seejärel tehti kokkuvõtteid XVII eesti raskeveohobuste päeval esitatud täkkudest. Tunnustuse aastateks 2012-2014 said noored eesti raskeveo tõugu täkud HEARTLAND, KAMMER ja KOIT. Arutuse all oli täku Prospere De La Hutte võimalik kasutamine eripaaride valiku alusel ning kalenderplaan 2012. Vaata jõudluskatsete protokolli ja pilte

Parim eesti raskeveo tõugu täkk Heartland, aretaja ja omanik Jüri PertelXVII eesti raskeveohobuste päeval Nurmenuru talus osaleti 20 eesti raskeveo tõugu hobusega, kaugemalt tulijad Anne Markvart Valgamaalt, Andres Supp ja Jüri Pertel Ida- Virumaalt, Airi perkmann Padiselt, Massu Mõisa tallid Läänemaalt. Pärnumaalt oli väljas lisaks Nurmenuku Talu hobustele veel Kersti Känd Kõrgekalda talust. Kaks mära oli näitusele toodud Soomest. Vanemate täkkude ringis oli viis täkku. Parim eesti raskeveo täkk 2011 on VAPPER 2191 ER, aretaja Andres Supp ja omanik airi Perkmann Padise vallast Harjumaalt. Vaata pildigaleriid, jõudluskatsete protokolli ja loe edasi ....

Parim eesti raskeveo tõugu täkk Ettor, foto Maie KukkEesti Hobusekasvatajate Seltsi eesti raskeveohobuse kasvatajate haruseltsi ja RMK Sagadi Mõisa koostöös 7. augustil Sagadi Mõisas toimunud XVI eesti raskeveohobuste päeval osales 18 eesti raskeveo tõugu hobust ning rakendisõidus sekundeeris suurtele liigikaaslastele väike shetlandi poni. Kohaletulijaid oli Läänemaalt,Harjumaalt, Pärnumaalt, Järvamaalt ja Ida-Virumaalt. Üritusel osalejatel oli võimalik osa saada toredast päevast koos kenade hobustega ning nende kasvatajatega. Vaata protokolli

08. augustil toimus Läänemaal, Hanila vallas , Mõisaküla külas XV eesti raskeveohobuste päev. Kõige arvukamalt oli osavõtjaid vanemate märade näituse ringis. Raskeveohobuste ühingult Soomest oli välja pandud eriauhind parimale noorele täkule, kelleks hinnati kolme täku konkurentsis täkk VAGABOND ,sündinud 2007 aastal Soomes, kasvataja Saija Huttunen , omanikud OÜ Lendermäe ja Andres Supp.L

Parim eesti raskeveo tõugu noormära NAERATUS, omanik ja kasvataja Enn Rand
Eesti Hobusekasvatajate Seltsi eesti raskeveohobuse kasvatajate haruselts ja Viktoria Kaasiku Nurmenuku Puhkekeskus OÜ korraldusel toimus laupäeval, 09. augustil Nurmenuku Puhkekeskuses, Kiisa külas, Sauga vallas, Pärnumaal XIV EESTI RASKEVEOHOBUSTE PÄEV.
Vaata protokolli ning pilteEesti Hobusekasvatajate Seltsi eesti raskeveohobuse kasvatajate haruseltsi ja Viktoria Kaasiku Nurmenuku Puhkekeskus OÜ korraldusel toimus laupäeval, 04. augustil 2007.a. Nurmenuku Puhkekeskuses, Kiisa külas, Sauga vallas, Pärnumaal

XIII EESTI RASKEVEOHOBUSTE PÄEV


Ürituse käigus viidi läbi:

1. Eesti raskeveohobuste näitus

2. Koolisõidu esitus eesti raskeveohobusel

3. Rakendite vigursõit
4. Tünnisõit ja kõrgushüpe eesti raskeveohobustele

5. Eesti raskeveohobuste maksimaalvedu
6. Publiku lemmik 2007 valimine

Täpsem info toimunust:

Trakeeni täkk Peron ja omanik Jane UibopuuTavapäraselt on varakevadel Heimtali Hobusekasvanduse maneezi uksed avatud täkkude näituseks, rõhuasetusega trakeeni tõul. 27.märtsil oli näituseringis 11 täkku ja esindatud olid trakeenide kõrval veel eesti, eesti raskeveo, tori tõud ning lisaks belgia soojavereline hobune. Heimtali Hobusekasvanduses aretatud ja 2010 aastal trakeeni tõugu tunnustud täku tiitli on saanud Palladiumi järglane täkk Peron, on kindlasti üks Jane Uibopuule kuuluvatest trakeeni täkkudest, kes tulevikus spordis teistele tõugudele konkurentsi pakub (pildil).Vaata pilte

Peep Puna,Trakeeni haruseltsi esimees 2007

Koostöös Eesti Maaülikooli teadlastega toimus 21.septembril 2007.a. Tartus Trakeeni Haruseltsi juhatuse ja tõukomisjoni koosolek.

Astra Nilk aretusalasest dokumentatsioonistAraabia haruseltsi aastakoosolek toimus 14.märtsil Toris. Ülevaate araabia haruseltsi tegevusest ja sugutäkkudest tegi haruseltsi juhataja Astra Nilk. Koosolekul osalejatel oli mitmeid põnevaid ettepanekuid selle aasta sündmuste kavasse lisada- nii tunnustatakse Seltsi üldkoosolekul parimat võistleva araabia hobuse omanikku ja samaväärselt märgitakse ära noore araabia hobuse toomine võistlussporti. 2012. aasta suursündmuseks kujuneb aga Araabia hobuste päev Säreveres 8. septembril. Üheks pealtvaatajatele huvitavaks vaatemänguks kujuneb showratsutamine, kuhu oodatakse araabia hobustega ratsutajaid erinevates kostüümides. Päeva raames toimus ka koolitus hobusekasvatajatele aretajate kohustustest ning tõuraamatutest. Koolituse läbiviimist toetas Heifer programm.

17.juulil 2010 algusega kl 12:00 toimusid REIU TALLIS (Reiu küla,Tahkuranna vald, Pärnumaa) III Araabia hobuste päevad. Hobuseid hindas kohtunik Soomest. Osales kokku 14 araabia tõugu hobust, kellest nii parima noore mära kui parima araabia hobuse tiitli sai 15.05.2007.a. sündinud heleraudjas AALIYAH (kasvataja Astra Nilk, omanik Elle Lassi) Vaata protokolli.

Fotomeenutus aastast 2008, II araabia hobuste päeva võõrustaja oli Rein Lepp Mõniste vallas, Võrumaal, Leppkolga talus 30.augustil 2009.a. 11 araabia hobust esitati neljas grupis. Meeldiva üllatuse pakkus külaline Leedust, Vita Jašinauskaite ning tema araabia täku Suvenyras osavõtt näitusest. Võrumaa hobusekasvatajad võtsid külalisi lähemalt ja kaugemalt väga soojalt vastu. Vita Jašinauskaite kutsus külastama araabia hobuste näitust Vilniuse Hobusekasvanduses 3.-4. oktoobril.


19.juulil 2008.a. algusega kell 12:00,
toimus Säreveres Järvamaal Araabia hobuste päev ja hobuste näitus. Ürituse korraldasid Eesti Hobusekasvatajate Seltsi araabia hobuste haruselts ja Paide ÜKK. Peakohtunik oli Hanna Sinkkonen (Soome), peasekretär Astra Nilk.
Vaata juhendit, osalejate nimekirja ja protokolli.

Laupäeval 09 märtsil 2013.a. toimus Saaremaal Kurevere Tallis heategevuslik hobushow, mille tulud kasutatakse Reinu Ratsatalusse turvalise ratsaplatsi rajamiseks. Kavas olid hobukadrill, show-voltiseerimine, line-tantsuga esinesid Pind Päkka tantsijad jm huvitavad tegevused. Vaata ka hobushow tutvustavat videotÜritus toimus noorteprogrammi ENTRUM raames.

Ants Liigus Parnumaal

Läinud nädalavahetusele tagasi vaadates on jälle kord põhjust rääkida seltsi liikmete tegevusest, Pärnumaal, Maria talu kõrval asuv talu kannab laupäevast nime Jõuluvana Korstna talu, Eve Haggi võttis omakorda pühapäeval Maie Kukelt üle ürituse „Lapsed saani“ teatepulga.

Maria talu peremees, seltsi juhatuse liige Enn Rand tundis rõõmu, et Pärnumaal, Audru ja Tõstamaa valdade piiril asuvad nüüd paikselt jõuluvanad. „Pidasime jõuluvanade siiatulemise puhul ära jõulutalgud. Poolsada last said osa sellest, kuidas hobuse ja reega metsaelanikele külmal ajal heina viidi. Eriti tore on see-et jõuluvanade abil saab edaspidi tõhusamalt propageerida meie kolme ohustatud hobusetõugu,“ ütles Rand.

Tallinn International Horse show´l tutvustati tänavu kolme Eesti ohustatud hobusetõugu, Külli Tedre juhatamise all valminud Eesti ajaloost lähtuval demonstratsioonesinemisel osales ligikaudu 40 hobust.

Nii vedasid Anu Pärisoo ohjatud tõlda Saku Suurhallis täismaja ees eesti tõugu hobused Allegro ja Amadeus, Kati Raidma näitas sama tõugu hobusel Ralf oma hoolealuse võimekust kolmevõistluses. Maila Kukk ja eesti tõugu hobune Teele näitasid, kuidas liigub loogarakend, Kalju Laiapea näitas loogarakendis seevastu tori tõugu hobust Undrek. Oma osa kavas Minu Eestimaa oli ka eesti raskeveotõugu hobustel, Sanna Turu ja Hämarik näitasid tööd kultivaatoriga, Vello Tamm ja Hummer demonstreerisid raskeveohobust rege vedamas. Oma oskuseid näitasid ka eesti tõugu hobune Rokit ja Marii Heleen Raidmets, Eve Raudnagel ja tori hobune Farda, koolisõitjad Getter Kangur ja Palladion ning Nele Dvorjaninov Forteesial. Lisaks osales Eestimaa ajalugu ning hobuste tähtsust rahva ja kultuuri arenemist tänapäeva kirjeldavas etteastes palju teisi Eestist pärit hobuseid ja ratsutajaid. 

Laupäeval 10 detsembril 2012 pidasid seltsi liikmed Türi Kultuurimajas jõulupidu. Pilk heideti lõppeva aasta tulemustele, aega leiti lõbusaks tantsutrallikski. Jõulupeo ametlikus osas võeti vastu jõulu- ja uusastasoove teistelt Eesti aretusseltsidelt, piduliste erilise tähelepanu pälvis seekord Eesti Tõuloomakasvatajate Liidu presidendi Olev Saveli meeleolukas sõnavõtt. Haruseltside juhtide välja valitud parimaid hobusekasvatajaidki tervitasid kokkutulnud tulise aplausiga, siiski nenditi, et varssu oleks võinud käesoleval aastal sündida enam. Pidulised lõpetasid jõulupeo tantsupõrandal, head tuju ja jõulurõõmu jagus kõigile. Pildigalerii jõulupeost on nähtav facebookis, grupis Eesti Hobusekasvatajate Selts ning meie kodulehe pildigaleriis.

Lõuna-Eesti ponipäev 201111. septembril 2011.a. toimub Kilgi tallis Ülenurmel Lõuna-Eesti ponipäev 2011. Kavas takistussõidud 20, 50 ja 80 sm ponide võistlusklassidele alla 120 sm ja üle 120 sm, stoilo ja publiku lemmiku valimine. Vanusepiirangud võistlejatele puuduvad. Pealvaatajatele tasuta ponipaitamine, ponisõit, ponijalutamine, ponikammimine ja muud lõbustused. Infot: www.ponimaa.ee ja www.horseexpert.ee

Läinud reedel, 17.detsember 2010.a. kohtusid Pärnumaal Tori rahvamajas Heifer heategevuslikus hobuprojektis osalejad, üheskoos tunti rõõmu tänavuse aasta õnnestumisete üle, lisaks arutleti projekti tulevikuvisioone. Üritust, sellel käsitletud teemasid kajastas ka Pärnu Postimehe online väljaanne. Lisaks ootab heategevusprojekt uusi liitujaid, täpsem teave on leitav meie kodulehel. Lähemalt saab Heifer hobuste projekti tegevustega ja avaldatud artikliga tutvuda aadressitel Pärnu Postimehes ja hobumaailm.ee ning www.heifer.ee

11.September 2010.a. toimus Tartumaal Ülenurme vallas, Läti külas Lõuna-Eesti ponipäev. Võistlused korraldas Kilgi tall, peakohtunik Milja Ardla.

23.juuni toimub Maria talus Pärnumaal JAANISHOW.
Rahvusvahelised ratsavõistlused koos rikkaliku meelelahutusprogrammi ja toitlustamisega. Ansambel JAM, plaati keerutab Vardo Rohtmets ja südaööl süüdatakse jaanituli - pidu hommikuni. Tutvu kavaga ja naudi jaaniõhtut!


Eesti vanimas vabaõhumuuseumis aglab 29.mail kell 10.00 "Loomalaste päev" ja hobusekasvatajate vestlusring hobusekasvatusest Mõniste valla Muuseumis kell 14.00. Järgneb hobuste ülevaatus Rein Lepa Leppkolga talus. Esitlemisele ja tutvustamisele tulevad eesti tõugu, tori tõugu, eesti raskeveo tõugu ja araabia hobused.

ponid


Laupäeval, 10. novembril 2007.a. said Raja talus Sigaste külas, Saarde vallas, Pärnumaal kokku shetlandi ponide kasvatajaid.

Vaata pilte

Parim eesti tõugu mära Soome näitusel 2011.a., foto Elisa Dromberg18.juunil 2011.a. toimus Soome eesti hobuse ühingu SEHY poolt korraldatud eesti tõugu hobuste näitus Vihtis. Eesti Hobusekasvatajate Seltsisist hindasid hobuseid Andres Kallaste ja Aili Ige. Vaata pilte ja protokolli

Parim tori tõugu mära Hiie ( s. 1993, i. Heterok 13 137 T) näitusel HOBUNE 2010 Soomes, kasvataja PÜ Võhma27-29. augustil 2010.a. toimus Soomes, Hammaslahtis, Korhola talus näitus HOBUNE 2010, mille raames toimusid eesti, eesti raskeveo ning tori tõugu hobuste hindamine. Kolme päeva jooksul esitati hobuste hindajatele ligi poolsada hobust. Hindamiskomisjoni töös osalesid Eesti Hobusekasvatajate Seltsi poolt Andres Kallaste, Andres Vaan, Anu Pärisoo ja Krista Sepp. Eestist osales näitusel 10 entusiasti - hobusekasvatajat.Iga näitusepäeva lõpuks selgus tõu parim hobune. Loe edasi ....

COLIBRI, 2008 NH tshempionaadil LuunjasPrantsusmaal 15.- 18.oktoobrini 2009.a. toimunud noorhobuste maailmameistrivõistlustel kolmevõistluses saavutas 6 aastaste hobuste arvestuses Marit Poltimäe tori tõugu märaga COLIBRI tubli 32. koha. Eespool asusid vaid Lääne-Euroopast pärit hobused. Colibri on sündinud 2003.aastal Andres Kallaste hobusekasvanduses, isa holsteini tõugu täkk Casanova ja ema Preili 24 357 T. Võistleja Marit Poltimäe on ise oma võistlusratsu omanik ning treenib Kurtna Ratsaklubis. Vaata võistluste kodulehte

Parim tori tõugu hobune takistussõitudes - täkk Opaal (i.Omer xx) kasvataja Tiit Talve, omanik OÜ Konuvere Tall15....18. oktoobrini toimuvatel rahvusvahelistel ratsaspordivõistlustel HELSINKI INTERNATIONAL HORSE SHOW avas eesti ratsasportlaste tee auhinnalistele kohtadele täna Andrus Kallaste, kes tori tõugu täkuga OPAAL (kasvataja Tiit Talve, omanik OÜ Konuvere Tall /esindaja Merit Õunapuu) saavutas NORDIC-BALTIC CUP auhinnale toimunud takistussõidus kolmanda koha. Võistluse avasid ponisportlased, kus Eesti Hobusekasvatajate Seltsi liikmetest oli esindatud Tika talu ja eesti tõugu täkk Anakee 720 E. Eduka stardi tegi avaalal Kalju Laiapea kasvatatud poni Epstein ning tema omanik Johanna Talvio, 38 sajandikku kaotati võitjale ning tulemuseks kolmas koht. Jälgi võistluste käiku www.helsinkihorseshow.fi

Eesti raskeveohobuste ühingu aastakoosolek Soomes toimus 14. märtsil 2009.a. Helsingist umbes 430km ida suunas Joensuu lähistel perekond Korholanide hobusekasvanduses (http://www.korholantila.fi). Korholanide juures on koplis kappamas nii mõnigi Eestist pärit tori hobune. Seekord aga kogunesid seal kohalikud eesti raskeveohobuste fännid. Just fännid, sest sellist vaimustust meie raskeimast hobusetõust ei saa teistmoodi nimetada.


06.septembril.2008 toimus Soomes Vihtis II eesti hobuste näitus, korraldaja SEHY. Eestist aitasid kaasa Eesti hobusekasvatajate Seltsi eesti hobuste kasvatajate haruseltsi juhataja ja hobuste hindaja Ülo Metsmaker ja Marja Hietakorpi. Vaata pilte osavõtjatest aadressil http://picasaweb.google.fi/Liitu08/EestinhevoskatselmusVihdiss692008Saksamaal Redefini kasvanduses toimuvad 25...27.juuli 2008.a. Rahvusvahelised shetlandi ponide mängud. Palun tutvu programmiga ja kui oled huvitatud osavõtust, siis võta koheselt ühendust Andrus Teemantiga telefonil 50 68666

EHS tegevdirektori Krista Sepp eestvedamisel korraldas EHS hobusekasvatajatele reisi Inglismaale osalemaks Coventry linna lähistel korraldatava Kuninglik Põllumajanduse Näituse raames toimuval hobuste showüritustel. Reisiga alustasime 3.juulil Tallinnast ja tagasi jõudsime 8.juulil. Kokku osales reisil 14 hobusekasvatajat. Päevad olid täis huvitavat tegevust - külastasime Kuninglikku Hobusekasvandust, Põllumajandusnäitust ja tutvusime kohalike vaatamisväärtustega.Eesti raskeveohobuste ühing Soomes korraldas 01.juunil 2008 algusega kell 13.00 Joutnan ratsatallis Perniös eesti raskeveo tõugu hobuste näituse ja märade tõuraamatusse kandmise.
Vaata lisaks www.erhevoset.com

Trakeeni täkk HELIOPOLIS

28.ja 29. septembril 2007.a. hinnati Leedus Nemunase Hobusekasvanduses kahe ja kolme aastaseid trakeeni tõugu noorhobuseid.

eesti tõugu mära Akula, R.Autio ja Ü.Metsmaker Vihdissä 2007

Laupäeval 01. septembril 2007.a.korraldas Suomen Eestinhevosyhdistys ülevaatuse Soomes elavatele eesti tõugu hobustele.

Neljapäeval, 11. augustil toimusid noorhobuste jõudluskatsed Maasikmäe hobusekasvanduses, Kehtna vallas, Raplamaal. Jõudluskatsetel osales kokku 8 hobust, neid hindasid Andres Kallaste ja Peeter Nurmik. Vaata jõudluskatsete protokolli
Abeeria sünd 2008, foto 2011Juunikuu 2011 piirkondlikud jõudluskatsed Raplamaal, Saaremaal, Läänemaal ja Harjumaal. Vaata protokolle:
- 03.06.2011 Kehtna ja Lau
- 14.06.2011 Hobustkopli talu, Saaremaa
- 21.06.2011 Ande Arula hobusekasvandus, Läänemaa
- 22.06.2011 Kolgaküla tallis, Harjumaa
Abeeria, mai 2011Ajavahjemikul 18 kuni 25 mai 2011.a. toimusid piirkondlikud jõudluskatsed Järvamaal, Saaremaal, Tarumaal, Võrumaal ja Valgamaal..Vaata protokolle:
- 18.05.2011 Poaka ja Särevere
- 19.05.2011 Pihtla HK
- 20.05.2011 Heimtali HK
- 24.05.2011 Majala ja Neeruti
- 25.05.2011 Pärnu talu ja KobratuTall

Aamos ja Abeeria, kevad 2011Piirkondlikud jõudluskatsed Pärnumaal ja Raplamaal.
Vaata protokolle:
- 09.05.2011 Topi Talu
- 10.05.2011 Tori Hobusekasvandus
- 11.05.2011 Pärivere
- 12.05.2011 Kohila

- Piirkondlikud jõudluskatsed Konuvere tallis on üle viidud 03. juunile algusega kell 14.00.
- 03. juunil toimuvad jõudluskatsed Kehtnas (Raplamaal) algusega kell 10.00.
- 17.mai Tartumaal toimuvad Pärna talu ja Kobratu Talli jõudluskatsed üle viidud 25. maile algusega vastavalt kell 11.00 ja 16.00.
- Jõudluskatseid ei toimu 18. mail Viisu külas, Järvamaal.

Jätkuvad noorhobuste piirkondlikud jõudluskatsed.
Järgneval nädalal hinnatakse noorhobuseid Järvamaal,Tartumaal, Viljandimaal ja Saaremaal.

18. mail algusega kell 11.00 Poaka küla, Järvamaal (Maie Kukk tel. 55642117)
18. mail algusega kell 15.00 Järvamaa Kutsehariduskeskus (Külli Marrandi tel. 53450406)
19. mail algusega kell 12.00 Pihtla hobusekasvanduses, Saaremaal (Rain Metsmaker tel.5283100)
20. mail algusega kell 11.00 Heimtali HK, Viljandimaal (Peep Puna tel.5022501 )
25. mail Tartumaal algusega kell 11.00 Pärna talus (Hillar Kald tel.5068690) ja kell 16.00 Kobratu tallis (Jüri Somelar tel.53862599)

NB!
Jõudluskatseid ei toimu 18. mail Viisu külas Järvamaal.

Osa võtma on kutsutud 2- 6 aastased noorhobused.

Palume registreerida osavõtust EHS tel. 4466995 või e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Täiendav info EHS Krista Sepp, tel. 5340 7095

04 mail 2011.a. toimusid noorhobuste piirkondlikud jõudluskatsed Muhumaal Tihuse hobusekasvanduses ja Saaremaal Tika talus. Vaata jõudluskatsete protokolle: Tihuse Hobusekasvandus ja Tika talu

Kolmapäeval, 04.08.2010.a. toimusid noorhobuste piirkondlikud jõudluskatsed Viljandimaal,algusega Jäleveres, Linda Leemetsa hobusekasvanduses ja Nuiamäe tallides. Osalema oodati eesti, tori, eesti raskeveo, trakeeni jm. tõugu noorhobusied. Vaata jõudluskatsete protokolle: Jälevere, Nuiamäe

 

Kutsume hobusesõpru vaatama häid noori hobuseid ja kaasa elama nende esitusele Harjumaal 25 .07.2010 algusega kell 11.00 Rahula külas, Saku vald ja kell 15.00 Kõnnu külas, Kuusalu vald Kaili ja Marek Allmägi hobusekasvanduses. Eelregistreeri kindlasti oma hobusega osavõtt enne jõudluskatsete toimumist EHS-i tel. 4466995 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Osalevate hobuste nimekirjad: Rahula ja Kõnnu.

Hea hobusekasvataja või hobuste sõber! 29.06.2010 algusega toimusid noorhobuste jõudluskatsed Piirumi külas, Tahkuranna vald, Pärnumaa Aivar Merila ja Piret Piksoni hobusekasvanduses. Vaata jõudluskatsete protokolli

16 juunil 2010.a. toimusid noorhobuste jõudluskatsed järvamaal Amblas ja Lääne-Virumaal Jänedal. 17. juunil viidi jõudluskatsed läbi Leevil Põlvamaal. Vaata jõudluskatsete protokolle: Ambla, Jäneda ja Leevi

Noorhobuste piirkondlikud jõudluskatsed toimusud 04 .06.2010 Tsooru külas Võrumaal, Jarek Jõela hobusekasvanduses ja Lüllemäe külas Valgamaal, Visnapuu`de hobusekasvanduses. Jõudluskatsetel andis hobuste tervisele hinnangu Maaülikooli Loomakliiniku suurloomaarst Uve Sachris. Vaata jõudluskatsete protokolle: Tsooru ja Lüllemäe

03 juunil.2010.a. toimusid noorhobuste jõudluskatsed Jõgevamaal Tõikveres.
Vaata jõudluskatsete protokolli.

Reedel, 28 .05.2010 toimusid noorhobuste jõudluskatsed Raplamaal Karin-Juta Aarma hobusekasvanduses Maasikmäe talus ja Kalju Laiapea ja Mirje Särev HK's Kehtnas. Vaata jõudluskatsete protokolle: Kehtna ja Maasikmäe

Neljapäeval, 20.05.2010 toimusid taaskordsed piirkondlikud jõuudluskatsed Padise tallis. 2006.a. ja hiljem sündinud noorhobustele ja 4-6 aastaste suguhobustele. Osalema olid oodatud eesti, tori, eesti raskeveo ning trakeeni tõugu noorhobused. Kokku osales ülevaatusel 8 noorhobust, sh 4 täkku ja 4 märs. Vaata jõudluskatsete protokolli ja pilte (fotode autor Liis Ira)

18.05.2010 toimusid noorhobuste jõudluskatsed Heimtali hobusekasvanduses Viljandimaal. Jõudluskatsetel osalesid hobusekasvatajad trakeeni ning tori tõugu noorhobustega, kokku 11 hobusega. Vaata jõudluskatsete protokolli

12 kuni 14 maini toimusid noorhobuste piirkondlikud jõudluskatsed Valgamaa, Võrumaal, Tartumaal ja Järvamaal. Ülevaatustel näisati mitmeid häid noori hobuseid ja huvilistel oli hea võimalus kaasa elada nende esitusele. Vaata jõudluskatsete protokolle: 12. mail Võrumaal Vaabinas, Valgamaal Neerutis ja Vidrikel 13. mail Tartumaal Kobratu tallis ning 14. mail Järvamaal Kirnas, Viisus, ja Kaalepis

05...07 mai toimusid noorhobuste jõudluskatsed Tori HK Pärnumaal, Päriveres A.Kallaste Hobusekasvanduses Pärnumaal, Topi talus ja OÜ Topi Mõis HK's Läänemaal ja Kehtnas K.Laiapea ja M.Särev HKs ja Konuvere Tall OÜ's Raplamaal. Esitleti noori eesti, tori, eesti raskeveo ning trakeeni tõugu hobuseid, Vaata jõudluskatsete protokolle: Tori HK, A.Kallaste HK Päriveres, Topi talu, K.Laiapea ja M.Särev HKs (jõudluskatsed jäid ära halva ilma tõttu) ja Konuvere Tall OÜ

Foto Krista SeppAprilli lõpus said kokku mitmed Saaremaa hobusekasvatajad Pihtla Hobusekasvanduses ja Tika talus, kus toimusid 2006.a. ja hiljem sündinud noorhobuste (märad, täkud, ruunad) ja 4-6 aastaste suguhobuste (märad, täkud) piirkondlikud jõudluskatsed. Osalejaid oli päris palju, esitleti nii märasid, täkkusid kui ka Pihtlas ruunasid. Vaata protokolle Pihtla, Tika talu

Eesto tõugu täkk Risling, foto: Jaanus Mikk 18.juuni 2009.a.
29.mail
toimusid piirkondlikud noorhobuste jõudluskatsed Ohtu külas Christel Käsperi hobusekasvanduses ning Liis Ira ja Mihkel Kanguri Padise tallis Padise vallas Harjumaal. 17.juunil Palupera vallas Valgamaal Tiiu Tootsi hobusekasvanduses ning 18.juuni Pärnumaal Aivar Merila ning Piret Piksoni hobusekasvatustalus. Vaata protokolle.... ja pilte Piirumi üritusest

12.05.2009 toimusid noorhobuste piirkondlikud jõudluskatsed Pihtla Hobusekasvanduses. Noorhobuseid hindasid Andres Kallaste ja Ülo Metsmaker, eksperdina andis hinnangu Silva Siil.
Vaata pilte (fotode autor on Rain Metsmaker)

Lisas protokoll.15. mail noorhobuset piirkondlikud jõudluskatsed Kobratu tallis ja Hillar Kald Pärna Talus Tartumaal.

Jõudluskatsete protokollid
: Hillar Kald Pärna Talu, Kobratu Tall14. mail noorhobuste piirkondlikud jõudluskatsed Heimtali Hobusekasvanduses (vaata osalevate hobuste nimekrja) ja Nuiamäe Tallides (vaata osalevate hobuste nimekirja) Viljandimaal.

Jõudluskatsete protokollid: Heimtali, Nuiamäe


13. mail noorhobuste piirkondlikud jõudluskatsed algusega Viisus Järvamaal ja Jäneda Hobusekasvanduses Lääne- Virumaal.

Vaata jõudluskatsete protokolle: Viisu, Jäneda

ORSELLA vabahüppel, Toris 06.05.2009.a.


06.mail algusega kell13 toimusid Tori Hobusekasvanduses piirkondlikud noorhobuste jõudluskatsed. Osales kokku 13 hobust. Vaata pilte
Jõudluskatsete protokoll
ALTIUS08.mai toimusid piirkondlikud ülevaatused Kehtnas Kalju Laiapea Hobusekasvanduses ja Konuvere Tallis Raplamaal.

Vaata protokolle:
'* Kehtnas, Kalju Laiapea Hobusekasvatus
* Konuvere Tall

CASCANIA07. mai toimusid noorhobuste jõudluskatsed Päriveres Andres Kallaste Hobusekasvanduses (vaata pilte) ning Topi talus Seira külas, Lihula vallas Aldo Vaan Hobusekasvanduses (vaata pilte) . Osalema olid oodatud kahe ja kolme aastased noorhobused. Pärivere jõudluskatsetel osales kokku 11 Andres Kallaste Hobusekasvandusele kuuluvat tori tõugu noorhobust ning ülevaatusel esitati ka kasvanduse sugutäkke Casanova ja Aachen. Vaata protokolle: Pärivere, Topi Mõis

Eesti tõugu noorhobuste üleriigilised jõudluskatsed toimusid reedel, 22.augustil 2008.a. Kõljala Tallis Saaremaal.Ürituse korraldasid Eesti Hobusekasvatajate Selts koostöös Kõljala talli ja Kõljala Puhkekülaga. Hiinnati kolme vanemat eesti tõugu täkku, kaheksat 2-aastast täkku ja 10 noort eesti tõugu mära.Hindamiskomisjoni tööd juhtis Andres Kallaste. Vaata jõudluskatsete protokolli ja pilte.

Kolgakülas 02.08.2008.a. Hüppel parim eesti tõugu mära Vigri, kasvataja Roomet Vahtras02.augustil 2008.a. toimunud Kolgaküla Hobupäev tõi kokku häid hobuseid ja uusi ning vanu hobusekasvatajaid, põhiliselt Harjumaalt ja Virumaalt.
Jõudluskatsetel hinnati hobuseid, esitleti voltiseerimist ja hobuste vigursõitu. Veokelgu ees katsetati eesti raskeveo tõugu täkku Ettor ja eesti tõugu ruuna Rivaal. Hobupäev lõppes etendusega, kus tehti ajaloolist ristikäiku ja hobustega röövretke -kihutamist ....
Vaata pilte, täpsemat ülevaadet toimunust ja protokolli.

Düüni 24 449 T koos oma järglastega, 01.september 2007 Ülenurmel, foto Krista Sepp
2008 aasta piirkondlikud jõudluskatsed toimusid Tartumaal 23.mail algusega kell 11.00 Jüri Somelari Kobratu tallis ja algusega kell 15.00 Hillar Kald´i Pärna talus. Komisjoni poolt hinnati kahe-ja kolme aastaseid hobuseid liikumisel käekõrval, vabaliikumisel ja vabahüpetel.
Vaata jõudluskatsete protokolle.

Cofeiin sünd 2006, foto Krista Sepp


12.mail 2008.a. toimusid noorhobuste jõudluskatsed Pärnumaal Päriveres, ning 13.mail 2008.a. Raplamaal Kehtnas ja Konuveres ning 14.mail 2008 Jäneda Hobusekasvanduses ja Säreveres. Vaata lõpp-protokolle.
07 mail tomusid noorhobuste jõudluskatsed Viljandimaal Heimtali Hobusekasvanduses ja Nuiamäe Tallides. Vaata jõudluskatsete protokolle.Eesti Hobusekasvatajate Selts korraldusel toimusid noorhobuste piirkondlikud jõudluskatsed
02. augustil 2007.a.

kell 11.00

Härgla, Juuru vald, Raplamaa
Jelena Lagutina hobusekasvanduses


kell 13.00

Kolgakülas, Kuusalu vald, Harjumaa
Roomet Vahtrase hobusekasvanduses


Jõudluskatsete eesmärk oli hinnata seni katsetamata noorhobuseid ja teha valik suguhobusteks.
Samuti viidi läbi 2005. a. sündinud noorhobuste valik üleriigilistele jõudluskatsetele.


Jõudluskatsete käigus hinnati noorhobuste tüüpi, keha, jalgu, allüüridest sammu, traavi, galoppi ja hüpet. Hinnang anti hobustele 10-punkti süsteemis.

Hindamiskomisjoni esimees:
EHS aretustöö juhataja Andres Kallaste


Jõudluskatsete protokoll ...

9.juunil hinnati Tori Hobusekasvanduses paremaid noorhobused üle Eesti.

Kohale tulid kasvatajad oma hoolealustega Raplamaalt, Tartumaalt, Läänemaalt, Lääne-Virumaalt, Järvamaalt.Enim osavõtjaid oli Pärnumaalt- Tori Hobusekasvandusest ja Andres Kallaste Hobusekasvandusest ning Läänemaalt Aldo Vaani Topi talust.

Noorhobuseid hinnati kahes arvestuses ja lõppringis valiti parimaks nooreks märaks 2007 Jüri Somelari kasvatatud AMPERA ning parimaks nooreks täkuks 2007 OÜ Konuvere tall täkk ARAMIS III.


Rein Pill, Ramune Jasiene, Peep Puna ning Viigi Tiits ja tema aretatud parim noor trakeeni mära Belizee17.septemberil 2011.a. Heimtali Hobusekasvanduses Parim trakeeni tõugu noor täkk Miraaz Heimtali Hobusekasvandusest, Peep Puna ja Rein Pilltoimunud trakeeni tõugu noorhobuste finaal-jõudluskatsetel hinnati tosin noorhobust. Hindamist viisid läbi Ramune Jasiene Leedust ning Eesti üks parimatest takistussõitjatest Rein Pill, kes oma hinnangu andis trakeenide hüppeomadustele.

Aasta parim noor trakeeni täkk on Heimtali Hobusekasvanduse täkk Miraaz ja noorte märade konkurentsist väljus võitjana Belizee, aretaja Viigi Tiits Tänassilmast. Mõlemad tiitlikandjad on Heimtali Hobusekasvanduse tunnustatud trakeeni tõugu täku Essen järglased. Arvukamalt oli sel aastal jõudluskatsel trakeeni täku Moorion järglaseid. Vaata tulemusi ja pilte

Tori täkk Hiilgus, omanik Jäneda HK OÜ Kaja Väärsi ja tema aretatud tori tõugu Viva- parim noor mära 2011Laupäeval, 20 augustil kogunesid Tori Hobusekasvanduses Hobusekasvatajate Seltsi poolt korraldatud tori tõugu noorhobuste üleriigilistele jõudluskatsetele 12 noortäkku ja seitse noormära. Vaatamata sajule osalesid üritusel needki tori tõugu hobuste kasvatajad, kelle hobuseid seekord ülevaatusel ei näinud. Vaata pilte ja jõudluskatsete protokolli

2011 üleriigiliste jõudluskatsete parimad eesti tougu 2 aastased marad, Tessa ja VivaReedel, 12.augustil 2011 kogunesid Toris Eesti tõugu hobuste kasvatajad üleriigilistele noorhobuste jõudluskatsetele. Parimaiks valiti tõukomisjoni poolt Pihtla Hobusekasvanduse kahe aastane täkk Rool (isa Rannik 747 E ja ema Anja 4001E, aretaja Rain Metsmaker ja omanik RK Marjamaa) ja vanematest täkkudest Valdu Laidi kasvatatud täkk Atilaid ( isa Aku 684 E ja ema Aara 3635 E). Märade väga ühtlase taseme juures võitis Põlvamaal Anne Grünbergi kasvatatud ja nüüd Raplamaal Mariann Averinile kuuluv mära Tessa (isa Topper 596 E ja ema Assi 3890 E), kolme aastastest oli parim eesti tõugu täku Viks 708 E järglane Vilma Tori Hobusekasvandusest. Vaata jõudluskatsete tulemusi ja pilte.

Nolita OX, parim araabia tõugu mära 2011Araabia hobuste päev toimus 17.juulil 2011 SELVA RANTŠOS Härmakosu külas, Anija vald, Harjumaa. Kohtunikuks oli Alicja Poszepczyńska Poolast. Parim araabia hobune on NOLITA ox- aretaja Mariana Aasmaa ja omanik Jaanika Tomingas. Aasta parimaks täkuks tunnistati täkk ARIMAN ox, omanik Elle Lassi.
Vaata protokolli.

PresidentVõõrratsaniku test toimus reedel, 15. oktoobril 2010 Heimtali Hobusekasvanduse maneezis Viljandimaal. Testi läbiviimise eesmärk oli kolmeaastaste ja vanemate sugutäkkude jõudluse hindamine ja tunnustamine vastavalt EHS-is peetavate tõuraamatute aretusprogrammidele; noorhobuste, 2004 kuni 2007 a. sünd märad ja ruunad, jõudluse hindamine võõrratsaniku testis ja imporditud sugutäkkude katsetamine, keda soovitakse kasutada aretuses. Hindamiskomisjoni kuulusid: kohtunik-hindajad Andres Kallaste ja Kaie Kangur, võõrratsaniku testi takistussõitja-hindaja Andrus Kallaste ja võõrratsaniku testi koolisõitja-hindaja Getter Kangur. Kokku osales katsetel 10 hobust. Vaata katsete protokolli

Laupäeval, 18. september 2010 toimusid Heimtali Hobusekasvanduses Viljandimaal Eesti Hobusekasvatajate Seltsi ja Heimtali Hobusekasvanduse koostöös trakeeni tõugu noorhobuste üleriigilised jõudluskatsed. Jõudluskatsete eesmärk oli 2 aastaste noorhobuste hindamine, valik ja noortäkkude tunnustamine vastavalt trakeeni tõugu hobuste aretusprogrammile Vaata jõudluskatsete protokolli

RAMBA- Parim eesti tõugu noor mära 2010, kasvataja TÜ Pihtla HobusekasvandusAKO - Parim eesti tõugu noor täkk 2010- kasvataja Mariann Kokla, Hiiumaa toimusid laupäeval, 14.august 2010, Hiiumaal. Jõudluskatsete läbiviimise eesmärk oli parimate eesti tõugu noorhobuste väljaselgitamine ja täkkude tunnustamine vastavalt aretusprogrammile. Parimaks eesti tõugu noormäraks tunnistas hindamiskomisjon täku Rannik 747 E järglase Ramba, kasvataja ja omanik Pihtla Hobusekasvandus ning tiitliga. Parim noor eesti tõugu täkk 2010 pärjati Mariann ja Arne Kokla pere kasvatatud täkk AKO (isa Aku 684 E). Kõrgema auhinnaga hinnati samuti Pihtla Hobusekasvanduse täkku RAKET (isa Rannik 747 E). Vaata jõudluskatsete protokolli

Kristjan Sinikas ja eesti tõugu täkk Rodotendron10.oktoobril toimus Heimtali Hobusekasvanduse maneezis võõrratsaniku test. Testile registreerus 13 hobust. Võõrratsaniku test on osa noorhobuste jõudluskatsetest ning koosneb hobuste hindamisest vabaliikumises ja vabahüppel ning sellele järgnes hobuste testimine parimate ratsasportlaste poolt.Sel aastal aitasid hobustele anda hinnangut koolisõitja Maiken Lepiste ja takistussõitja Gunnar Klettenberg. Huvitava etteaste tegid eesti hobuste kasvatajad, testile toodi kolm täkku ning nende testimisele aitas kaasa edukalt ponispordis startiv Kristjan Sinikas. Tutvu protokolliga.

parim noor takk 2009  PARLAMENT, kasvataja Heimtali HK, foto Peep Puna
27.septembril 2009.a. hindasid Hans-Werner Paul (Trakeeni Liit ,Saksamaa) ja Jukka Kallunki (Soome) noori trakeene, keda esitati jõudluskatsetel Heimtalis.
Üheksa noore täku seast hinnati kõrgemalt ning tunnistati lõppringis hindamiskomisjoni poolt 2009 aasta parimaks trakeeni tõugu noortäkuks *PARLAMENT (*i.Prints Hot) kasvataja Heimtali Hobusekasvandus.

Parim tori tõugu mära 2009 - PÄÄSU, kasvataja ja omanik Kalmer Visnapuu, foto Liis IraParim tori tõugu täkk2009 - PRESIDENT, kasvataja ja omanik Liis Ira, foto Liis Ira
19 septemberil 2009.a.toimusid Viljandimaal, Heimtali Hobusekasvanduses tori tõugu noorhobuste üleriigilisted jõudluskatsed. Aasta parimaks valiti mära Pääsu ja täkk President.

Foto Krista Sepp

Laupäeval, 22.augustil 2009.a.toimusid Saaremaal, Pöide vallas, Kõrkvere külas, Tika talus eesti tõugu noorhobuste üleriigilised jõudluskatsed. Kutsutud olid parimad kahe aastased täkud ja märad üle Eesti. Päeva kaunistasid Tika talu hobuste esinemine. NB! Vaata jõudluskatsete tulemusi.


Heimtalis selgus 11.oktoobril aasta parim noor trakeeni täkk, kelleks osutus Jane Uibopuule kuuluv PERON , Palladiumi poeg. Märade konkurentsis oli parim Heimtali Hobusekasvanduse mära Pareena, Revali tütar.
Hobuseid hindas komisjon koosseisus: Albrecht Warnecke, Arunas Jurgaitis, Ramune Jasenie, Andres Kallaste. Vaata edasi ...12. oktoobril toimus Heimtali Hobusekasvanduse maneezis kolmeaastaste ja vanemate täkude ja märade võõrratsaniku test. Katsetel osales kokku 7 hobust, keda hindas komisjon koosseisus Andres Kallaste, Marlen Vassil ja Urmas Raag. Vaata võõrratsniku testi tulemusi siit.


Reedel, 13.juuni selgusid Toris parimad kahe aastased tori tõugu hobused. Üleriigilistele jõudluskatsetele oli kutsutud ligi 20 noorhobust. Toimus hobuste esitus käekõrval, vabaliikumises ja vabahüppetel.
Hobuseid hindas komisjon koosseisus Olev Saveli, Eero Agarmaa ja Enn Ehastu. Vaata lõpp-protokolli.

Ahtos, parim eesti tõugu täkk 2007

18.augustil 2007.a. toimusid
eesti tõugu noorhobuste üleriigilised jõudluskatsed
Kõljala Tallis Pihtla vallas Saaremaal

Jõudluskatsete läbiviimise eesmärk oli välja selgitada parimad eesti tõugu noorhobused
ja tunnustada noortäkkusid vastavalt aretusprogrammile.

Jõudluskatsetel osales 17 eesti tõugu hobust.
Parimaks noortäkuks tunnistati täkk AHTOS (kasvataja ja omanik TÜ Pihtla HK), parim noormära oli VOORE ADELHEID (omanik Voore Tallid OÜ).

Korraldajad tänavad hobusekasvatajaid, kes oma hobuseid jõudluskatsetel esitasid:
TÜ Pihtla HK, Voore Tallid OÜ
Marika Ige, OÜ Tihuse Turismitalu
Loore Aavik, Jelena Lagutina
Madis Kiiver, Urmas Sepp
Angela Noor, Veljo ja Hanna Soo
Laine Sünter, Gaida Õunapuu

Hindamiskomisjoni kuulusid

Andres Kallaste, Ülo Metsmaker,
Sirli Veinberg ja Valdu Laid.

Vaata pilte ja jõudluskatsete protokolli ...

AME 24 483 Tsünd.2000 aretaja ja omanik Peeter Nurmik, veokatseteks valmistumas, foto U.LoitEesti Hobusekasvatajate Selts korraldas kolmapäeval, 08 juunil Tori ringrajal taaskordsed hobuste sõidu- ja veokatsed . Jõudluskatsed viidi läbi vastavalt kombineeritud sõidu-ja veokatsete eeskirjadele ja katsete eesmärgiks oli eesti-, tori-ja eesti raskeveo tõugu hobuste jõudluse hindamine rakendis ja täkkude tunnustamine. Kohtunike kogu tööd juhib Andres Kallaste. Kokku osales katsetel 15 hobust, nendest 4 osalesid ka kolmevõistluses. Vaata sõidu- ja veokatsete tulemusi.

19 ja 20. jaanuaril 2013 toimus rakendikoolitus Tartumaal, Luunja vallasTerje ja Urmas Saksa Ratsutamiskompleksis. Koolitajaks oli Raila Almutis Leedust. Koolitusel käsitleti järgmisi teemasid: rakendamine, praktiline rakendisõit, maneezisõit, koonustesõit, treeningplaan ja selle koostamine. 

09 ja 10 juulil 2011.a. toimusid Tartumaal, Pärna talus, võistluse "Pärna Rakend 2011" raames Eesti Meistrivõistlused Rakendispordis. Eesti Meistriks raksendispordis tuli Kaspar Kald Liberiaga Pärna talust. Vaata võistluste tulemusi. Rohkem infot leiab Pärna talu kodulehelt www.parnatalu.ee

Tori tõugu täkk Aramis III ja sõitja Andrus KallasteTuntud hobusekasvataja Enn Ehastu viib läbi praktilise õppe kõigile hobuste sõidu- ja veokatsetel osalejatele ning teistele huvilistele Tori Hobusekasvanduse ringrajal 06 ja 07 juunil 2011.a. Praktiline treening toimub mõlemal päeval algusega kell 13:00 kuni 17:00. Peale praktilist õpet (17:00 kuni 18:00) toimub EHS kontoris ühine arutelu ja kokkuvõte õppepäevast, väike ülevaade sõidu- ja veokatsete eeskirjadest ning leitakse vastused osalejate küsimustele. Osalustasu 6 eur. Registreerimine osalemiseks e-mailil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

toimub 21.-22.mai 2011.a. Madise tallis, Lau külas, Kehtna vallas, Raplamaal.

Võistlustel osalevad ühe- ja kahehobuserakendid. Avatud kohvik, ratsutamise ja vankrisõidu võimalus.
Põnevust pakume kogu perele.

Võimalus on osa võtta kooli- ja täpsusõidust ning krossist maastikul ja kruusakarjääris). Vaata võistluste juhendit ja ürituse posterit. Täpsustatud ajakava ning stardijärjekorrad avalikustatakse 18.05.2011 portaalis www.hobumaailm.ee ja http://www.rakendihobune.ee/ Täpsem info - Varju Kuusemets 5133977

07 mail 2011.a. toimus Pärnumaal Tahkuranna vallas Reiu külas rakendivõistlus "Reiu rakend 2011 kahevõistluses". Võistluse korraldasid Nurme26 talu ja RSK Parkuur. Võistluste peakohtunik oli Marko Villemson. Vaata võistluste juhendit ja tulemusi.

Rakendamise kursus algajatele 16.04.2011 toimub Luunja Vallas Sirgu külas Tartumaal Saksa Ratsutamiskompleksis. Teemadena rakmete ja vankrite tutvustus, õpitakse rakendama ja rakmeid parajaks reguleerima, on osalejatel võimalik läbi viia praktiline rakendamine ja vankrisõit. Lisaks teemakohane arutelu. Hind osavõtjale 30€, tasumine kohapeal. Kursust viivad läbi Urmas Saks ja Rando Jõemets. Registreerimine See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. hiljemalt 13.04.2011 Urmas Saks tel. 5065374, Terje Saks tel. 5137012

24. - 25.juulil 2010.a. toimub Pärna talus Tartumaal (Lammiku küla, Tartu vald) rakendivõistlus "Pärna rakend 2010". Võistluse korraldavad Pärna talu, Kaldimõisa OÜ, LMRK ja EHS. Võistluste peakohtunik on Marko Villemson. Osalejatel on kohustuslikud põll ja kindad, müts kooli- ja täpsussõidus. Maratonis kohustuslik kiiver ja alla 16-aastastel sõitjatel turvavest. Registreerimine osalemiseks hiljemalt 21.juuli 2010.a. aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ame ja Peeter Nurmik Tori ringrajalEesti Hobusekasvatajate Selts korraldas taaskordsed hobuste sõidu- ja veokatsed reedel, 11 juunil Tori ringrajal. Jõudluskatsed viidi läbi vastavalt kombineeritud sõidu-ja veokatsete eeskirjadele ja katsete eesmärgiks oli eesti-, tori-ja eesti raskeveo tõugu hobuste jõudluse hindamine rakendis ja täkkude tunnustamine. Hobuste sõidu- ja veokatsed korraldasid EHS ja OÜ Tori Hobusekasvandus. Kohtunike kogu tööd juhtis Andres Kallaste ja kokku osales 7 tori, 5 eesti, 1 eesti raskeveo ja 2 avatud arvestuses osalejat. Vaata võistluste protokolli

toimub 22.-23.05.2010 Madise tallis, Lau külas, Kehtna vallas, Raplamaal. Osalema ja kaasa elama kutsutakse ühe ja kahe hobusega rakenditega võistlejaid nii meilt koduvabariigist kui ka Lätist. Võimalus on osa võtta kahevõistlusest (kooli- ja täpsusõit) kui ka kombineeritud võistlusest (kooli- ja täpsussõit ning maraton maastikul/ kruusakarjääris). Juhendid leiab koduleheküljelt: http://madisetall.edicypages.com/uudised/juhendid-ja-skeemid. Täpsem info - Varju Kuusemets 5133977, Eve Haggi 5151536


20.septembril algusega toimusid Toris, Tori Hobusekasvanduse juures ringrajal hobuste sõidu - ja veokatsed. Kutsutud olid kõik hobusekasvatajad oma hobustega, kes soovisid katsetada hobuseid rakendis. Katsete tulemused on täkkude hindamise ja tunnustamise aluseks. Vaata sõidu - ja veokatsete tulemusi.

Toris, eesti hobuste rakend Airi Reinvarti juhtimisel
06-07. juuni 2009.a. toimusid Tori Hobusekasvanduses,Tori vald, Pärnumaa Tori Hobushow raames rakendivõistlused. Võistluse ja meeldejääva ürituse korraldas Tori Hobusekasvandus. Vaata pilteKutsume teid osalema hoburakendite võistlusele 23.-24.05.2009 Raplamaale.
Võistlema võib tulla erinevate rakenditega ja kasutada erinevaid viise rakendamiseks (look, sori).Vaata võistluse juhendit. Lisainfot leiate ka kodulehelt www.rakendihobune.ee Organisaatorite nimel Varju Kuusemets.Ruila Tallis Harjumaal toimus 17-18.01 2009 .a. rakendspordi kursus. Koolitajana osales Reijo Kuhakoski Soomest, kes on Soome ja Põhjamaade meister paarisrakendite sõidus.

13...14. september 2008.a. toimusid Saksa Ratsutamiskompleksis (Sirgu küla Luunja vald Tartumaa) ühe- ja kahehobuse rakendite võistlus. Võistluse korraldasid Liivimaa Ratsaklubi ning MTÜ Spordi ja vabaaja selts Viplala. Paarisrakendistest võitisTori Hobusekasvandus ja Jaanus Kallaste. Vaata täpsemalt tulemusi ja pilt varsti siit.
21...22. juuni 2008 toimusid Harjumaal Ruila Tallis hoburakendite võistlused.
Vaata võistluste juhendit. ja protokolli
Sõidu- ja veokatsed 2008 A.Kallaste ja Livoonia
Laupäeval, 14.juuni konkureerisid Tori ringrajal rakendihobused.
Tori Hobusekasvanduse ringrajal viidi läbi 2005.a. sündinud ja vanemate eesti-, tori-ja eesti raskeveo tõugu märade ja täkkude jõudluse hindamine rakendis.
Jõudluskatsed viidi läbi vastavalt kombineeritud sõidu-ja veokatsete eeskirjadele. Kohtunike kogu tööd juhtis Andres Kallaste.17-18. mai 2008 toimusid Tori Hobusekasvanduses (Tori vald, Pärnumaa) ühehobuse- ja paarisrakendite koolisõit, täpsussõit ja maraton. Võitluse korraldasid OÜ Tori Hobusekasvandus ja Ratsaspordiklubi Parkuur.

Täkk Eksel Saksa talus 21.10.2007

20.-21. oktoober 2007.a. võõrustasid Terje ja Urmas Saks rakendispordi sõpru ja huvilisi oma ratsaspordikompleksis Tartumaal Sirgu külas.

8.juunil toimunud hobuste sõidu-ja veokatsetel üllatasid meeldivate tulemustega tori tõugu hobused, keda katsetati kolmel alal: 1 km , traavis, 1 km sammus ja kaugusveos.

Osavõtjaid oli selles klassis neli ja parimate saavutustega paistsid silma Jaanus Kallaste Tori Hobusekasvanduse Lakoonikaga - 1 km traav ajaga 2 min 40 sek, 1 km sammus ajaga 6 min 55 sek ja kaugusvedu 1000kg/ 150 m.

Kahevõistluses oli parim Helle Persitski Plikaga Jäneda Hobusekasvandusest.
Eesti hobustest katsetati Tori Hobusekasvanduse Ekselit, sõitja Andrus Kallaste.

Tutvu protokolliga....


Laupäeval, 13. oktoobril toimus Heimtali Hobusekasvanduses VÕÕRRATSANIKU TEST ja VABAHÜPETE TEST 2012. Osalesid kolme kuni kuue aastased noorhobused. Vaata protokolli 

 

 

Trakeeni täkk Arrivederci testil 2011, Heimtalis 18.09.201118.septembril kogunes rahvas Võõrratsaniku testile, kus täkkude tunnustamise eesmärgil esitati kaks eesti tõugu täkku- Tiiger, aretaja ja omanik Ene Kurrikoff ning Rüütel, aretaja Eva Oberschneider ja omanik Kaie Peterson.

Trakeeni täkkudest oli testil tõu eliittäku Gribaldi järglane Arrivederci, omanik Mihkel Kangur. Võõrratsanikud olid Andrus Kallaste ja Maiken Lepist.

Päev algas vabahüpete katsetega kolme, nelja ja viie aastastele ning vanematele täkkudele. Vabahüpete hindaja oli Eesti Ratsaspordi Liidu poolt 2010. aasta parimaks takistussõitjaks tunnustatud Eesti takistussõidukoondise liige Urmas Raag.

Kõrge hinnangu ja üldmulje osas parima hinnangu sai Heimtali Hobusekasvanduse trakeeni tõugu täkk Aristokraat, kolme ja nelja aastaste hobuste vanusegruppide parimad olid vastavalt tori tõugu hobused Cerd ning Clapton, mõlemad Carry´s Son 13 611 T järglased Andres Kallaste hobusekasvandusest. Parimaks hobuseks 2011 aasta vabahüpete testil tunnistas Urmas Raag tori tõugu kolme aastase Cerdi, omanik Angela Griffel. Vaata pilte ning tulemusi: võõrratsaniku testil ja vabahüpetel.

Kairi Dräbtsinskaja ja trakeen Preston, Horse Show 2011 TallinnasMöödunud nädalavahetusel, 08/09.oktoober 2011.a. Tallinn International Horse Show Alexela FEI maailmakarikaetapi võidu viis Venemaale Anna Gromzina hobusel Pimlico. Trakeeni, tori ja ka eesti hobustel võistlejad sel aastal alavõitu koju ei jätnud, kuid auhinnalisi kohti võideldi välja mitmeid. Võistluste avapäeval saavutas Kairi Dräbtsinskaja Heimtali Hobusekasvanduse 7 aastasel trakeeni tõugu täkul Essen auhinnalise kümnenda koha. Noorte sõitjate konkurentsis saavutasid Mihkel Talvi ja tori hobune Corano kaheksanda koha, hobuse aretaja Andres Kallaste ja omanik Tiina Talvi. Teisel võistluspäeval avas jällegi Kairi Dräbtsinskaja auhinnalistele kohtadele tee, seekord 135 cm parkuuris kuues koht Jane Uibopuule kuuluva ja Heimtalis aretatud trakeeni täkuga Preston. Elis Nõgel saavutas kahel võistluspäeval kaks auhinnalist kohta- laupäeval olid Elis ja tori tõugu Verso de Lee Heimtali Hobusekasvandusest noorte võistlejate arvestuses seitsmendad ja viimasel võistluspäeval kaheksandad. Kairi Dräbtsinskaja ja Esseni tulemuseks viimasel võistluspäeval puhas sõit ja auhinnaline üheksas koht. Tjorven Siiboja saavutas 15 - aastase trakeeniga Picasso seitsmenda koha, Picasso aretaja as Niitra.
Koolisõitjate paremikule pakkusid konkurentsi tori hobustel võistlejad - Anna-Liisa Rink Zäziga ning Getter Kangur Palladioniga. Edukamad eesti hobused Resta ja Ralf said protokolli neli karistuspunkti ühe mahaajamise eest ning auhinnalist kohta ei saavutanud. Vaata täpsemalt tulemusi jm infot www.tallinnhorseshow.ee

03.-04. september, 2011.a. toimus Toris, Pärnumaal noorhobuste tšempionaat takistus- ja koolisõidus. Vaata võistluste tulemusi

Koolisõidu nelja aastaste hobuste arvestuses toimunud skeemis sõitsid auhinnalisele kohale Marin Varblane ja trakeeni tõugu Pralinee Heimtali Hobusekasvandusest. Arvukalt oli võistlemas Tori Hobusekasvanduse tori tõugu hobuseid - Ceilon, Orsella, Catriona.

Eesti hobustest oli edukaim nelja aastaste seas Angela Noore kasvatatud täkk Rasmus, omanik ja võistleja Arina Koppel.Viie aastaste hobuste koolisõidus viisid võidu Tori Hobusekasvandusse Cathy Õunapuu Elkur, Elkar 598 E järglane ning takistussõidus saavutas võistluspaar kolmanda auhinnalise koha.

Elis Nõgel ja tori mära Verso de Lee Heimtali Hobusekasvandusest võidukad 120 cm takistussõidusVändra RSK korraldusel toimus 27.august Kurgjal II etapp takistussõidus. Läbi viidi mitmeid arvestusi, selgusid ka Pärnumaa meistrid ratsaspordis. Tori hobustel võistlejate seas olid edukamad- 80 cm takistussõit - Riin Ingre Saare Orsellal Tori Hobusekasvandusest, 100 cm takistussõit - Toomas Pai Pilgrimil, hobuse omanik Siret Sivonen 110 ja 120 cm takistussõitudes - Elis Nõgel Verso de Lee´l Heimtali Hobusekasvandusest

Enne finaali, mis toimub 11.september Säreveres, on liidrikohal 80 ja 100 cm takistussõitudes Riin-Ingre Saare Orsellal Torist, 110 cm takistussõidus on edukaim Annika Veerpalu Casandral ja talle järgneb Elis Nõgel Verso de Leel, kuid 120 cm takistussõidus on ned paarid vahetanud kohad ja liidriks on Elis Nõgel.

Eesti hobustel võistlejad jagasid kohti 80 cm takistussõidus. Võidu viisid Tondile Toonik ja Mari-Liis Oberg, järgnesid Sander Palmiste ja Vika Heimtali Hobusekasvandusest ning Kati Raidma eesti tõugu tunnustatud sugutäkul Ralf Vändra RSK-st. Kati Raidma Ralfil on kolme etapi kokkuvõttes edukaim eesti hobuste arvestuses.

Vaata võistluste tulemusi ja pilte

Paemurru karikas 2011 kahekordsed võitjad - Kati Raidma ja eesti tõugu täkk Ralf (aretaja ja omanik OÜ Probil)Pühapäeval, 12 juunil 2011.a. toimusid ratsavõistlused Viljandimaal. Võistlejaid võõrustas Paemurru Tall. EHS toetas eesti tõugu hobustel võistlejaid. Vaata pildigaleriid ja võistlustulemusi

31.juulil 2010.a. püstitas Andrus Kallaste tori tõugu täkuga OPAAL Luunjas uue Eesti rekordi kõrgushüppes - 2.15. Kõrgus ületati publiku meeletul kaasaelamisel. Opaal põlvneb inglise täisverelisest täkust Omer xx, tema kasvataja on Tiit Talve Järvamaalt, omanik OÜ Konuvere tall Raplamaal. Andrus Kallaste esindab Pärnumaa Ratsaspordiklubi. Tori hobustega on varemgi kõrgele hüpatud - 2.juulil 1967 ületas Jako Kosk tori märaga Helve Tõrvas toimunud ratsavõistlustel kahe meetri kõrguse kõrgushüppetakistuse.

Pühapäeval, 26. juuli 2009.a. toimub järjekordne ratsatriatlon Saaremaal Kihelkonna vallas Haagi Lõugas. Algus kell 14.00. Osalema on oodatud nii mehed kui naised, mees- ja naisveteranid (alates 35. eluaastast). Eraldi on arvestus noortele (kuni 15a tüdrukud ja poisid). Osalejatel palutakse registreeruda kuni 25. juulini 2009.a. Täpsem info Aivar Kallas, tel 56490503, e-mail See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Vaata ka ürituse juhendit.

foto Ago Ruus 12.aprill 2009.a.
12.aprillil Niitvälja Ratsakeskuses peetud Eesti sisemeistrivõistlustel takistussõidus võitis meistritiitli Andrus Kallaste tori tõugu täkuga Opaal. Meister selgus kümne võistluspaari konkurentsis kahevoorulises parkuuris Niitväljal,takistuste kõrguseks oli kuni 140cm. Andrus Kallaste läbis tori tõugu täkuga Opaal mõlemad voorud vigadeta.


Noorhobuste tsempionaat koolisõidus, takistussõidus ja kolmevõistluses toimus
15...17.august 2008.a. Tartumaal, Luunja vallas Sirgu külas Urmas ja Terje Saksa Ratsutamiskolmpleksis. Võistluse korraldasid Liivimaa Ratsaklubi ning Spordi ja vabaaja selts "Viplala". Vaata protokolle ja pilte

7.detsembril toimus Järvakandis Seltsi jõulupidu, kus hea muusika ja maitsva jõulutoidu nautimisele lisaks tänati parimaid hobustega tegelejaid, tõugude propageerijaid.

Eesti hobusetõu tutvustamise eest tänati, Taimi Usinat, eesti raskeveo tõu esiletoojat Viktoria Kaasikut ja Nurmenuku Puhkekeskuse peret, tori hobusetõu väärtustajat Peeter Nurmikut, araabia täisverelise hobusetõu tutvustajat Minni Mangmanni. Trakeeni tõu propageerija Jüri Patune sai aasta teo 2013 auhinna mitmekülgse aretustegevuse ja tegevuse eest EHS juhatuses.

 

Aasta tegu 2012 Põlvkondade panus Maila Kukk, Maie Kukk ja Kati Raidma, foto Aldo Vaan 12.12.2012.a.Eesti hobusekasvatajate seltsi liikmed tähistasid seltsi XX juubelit 12.detsembril. Selts asutati 11.detsember 1992 Puurmani Kultuurimajas, asutajaliikmeid oli 92. Sel aastal Türi kultuurimajas toimunud peoõhtu avas seltsi esimene juhatuse esimees Heldur Peterson, kes tutvustas seltsi ajalugu, liikmete saavutusi ning ühiseid ettevõtmisi.Seejärel tunnustati seltsi asutajaliikmeid ning möödunud teguderohkel aastal silma paistnud hobusekasvatajaid. Põllumajandusministeeriumi esindaja Pille Tammemägi tervitas Eesti hobusekasvatajate seltsi liikmeid Seltsi 20. juubeli puhul ning andis üle Põllumajandusministri tänukirjad teenete eest hobusekasvatuse arendamisel Seltsi asutajaliikmetele Ülo Metsmakerile, Peep Punale ja Andres Kallastele.

31.augustil selgusid takistussõidu III etapi võitjad Kurgjal. Arvukamalt oli startijaid 80 cm takistussõidus eesti hobuste konkurentsis, 15 võistluspaari konkurentsis võitis ala Tondi Ratsaspordiklubi võistlaja Kaia Loviisa Kink Toonikul. Veljo ja Külli Sinikase kasvatatud Rodotendronil tegid kiire ja puhta sõidu Siiri Tamm ja Katrin Melts, neile vastavalt II ja kolmas koht. Samas parkuuris tori hobuste arvestuses oli parim võistluspaar Andres Uudeküll ja OÜ Topi Mõisale kuuluv Carrybella. 
 
 
110 cm takistussõidus tegid maksimumtulemuse rajal neli tori hobustega võistlejat- Kristi Kõiv Portosel, Eleri Kiveste Costneril, Rebeka Luhaste Cambriniusel ja Andres Uudeküll Empiiril. Võit viidi Viljandimaale Kristi Kõivu ja Portose kiireima sõidu tulemusena.
120 cm takistussõidus pidid edukamad tori hobused leppima nelja karistuspunktiga rajal ning ümberhüpetele ei pääsenud. Võitis ala Vändra RSK sportlane Eleri Kiveste endale kuuluval tori hobusel Costner.
 
 
 
 

Nädalavahetusel avanes tori ja eesti hobuse sõpradele meeldiv võimalus konkureerida takistus-ja koolisõidus, kavas oli karikasarja II etapp.

 Koolisõidu protokoll  

 Takistussõidu protokoll

 

 

Fotol Marin Varblane Pikeel ning Eleri Kiveste Costneril

Karikasarja üldjuhendKARIKASARI 2013

TAKISTUSSÕIT      

16.06.2013

I etapp

Tori Hobune 2013  - Pärna talu, Tartumaa

Eesti hobune 2013 - Jälevere

juhend

tulemused

06.07.2013

II etapp

Tori Hobusekasvandus, Pärnumaa

juhend

tulemused

31.08.2013

III etapp

Kurgja Talumuuseum

juhend

tulemused

21.09.2013

Finaal

Järvamaa Kutsehariduskeskus
Särevere, Järvamaa

juhend

tulemused

KOOLISÕIT      

09.06.2013

I etapp 

Järvamaa KHK

juhend

tulemused

07.07.2013

II etapp

Tori Hobusekasvandus, Pärnumaa

juhend

tulemused

20.07.2013

III etapp

OÜ Novearendus
Perila, Harjumaa

juhend

tulemused


22.09.2013

Finaal

Järvamaa Kutsehariduskeskus
Särevere, Järvamaa

juhend

tulemused

 

KARIKASARI 2012

Takistussõidu koondarvestus
Koolisõidu koondarvestus

20.05.2012.a.

Takistussõit
 
I etapp

OÜ Tori Hobusekasvandus
Tori, Pärnumaa

juhend
tulemused

14.07.2012.a.

Takistussõit
 
II etapp

Pärna talu,
Tartumaa

juhend
tulemused

25.08.2011.a.

Takistussõit
 
III etapp

Vändra RSK,
Pärnumaa

juhend
tulemused

15/16.09.2012.a. 

Takistussõit
 
IV etapp

Järvamaa Kutsehariduskeskus
Särevere, Järvamaa

juhend
tulemused:

19.05.2012.a.

Koolisõit
I etapp 

OÜ Tori Hobusekasvandus
Tori, Pärnumaa

juhend
tulemused

10.06.2012.a. 

Koolisõit
 II etapp 

Järvamaa Kutsehariduskeskus
Särevere, Järvamaa

juhend
tulemused:

22.07.2012.a. 

Koolisõit
 III etapp 

OÜ Novearendus
Perila, Harjumaa

juhend
tulemused


15..16.09.2012.a. 

Koolisõit
 IV etapp 

Järvamaa Kutsehariduskeskus
Särevere, Järvamaa

juhend
tulemused:

 

KARIKASARI 2011

Takistussõidu koondarvestus
Koolisõidu koondarvestus 

14.05.2011.a.

Takistussõit
I etapp

OÜ Tori Hobusekasvandus
Tori, Pärnumaa

juhend
tulemused

04.06.2011.a.

Takistussõit
II etapp

Pärna talu,
Tartumaa

juhend
tulemused

27.08.2011.a.

Takistussõit
III etapp

Vändra RSK,
Kurgja Talumuuseum
Pärnumaa

juhend
tulemused

11.09.2011.a. 

Takistussõit
IV etapp

Järvamaa Kutsehariduskeskus
Särevere, Järvamaa

juhend
tulemused:

15.05.2011.a.


Koolisõit
  
I etapp 

OÜ Tori Hobusekasvandus
Tori, Pärnumaa

juhend
tulemused

skeem nr 1 A18, skeem nr 2 A1
skeem nr 3 L9

10.06.2011.a. 


Koolisõit
  
II etapp 

Järvamaa Kutsehariduskeskus
Särevere, Järvamaa

juhend
tulemused:
skeem ABC 1-1 skeem A19 
skeem A9 skeem L9

23.07.2011.a. 


Koolisõit
  
III etapp 

OÜ Novearendus
Perila, Harjumaa

juhend
tulemused:
skeem A1 tori, avatud
skeem
A9 tori, avatud
skeem L7 tori, avatud

skeem A18 eesti hobune


11.09.2011.a. 

Koolisõit
  
IV etapp 

Järvamaa Kutsehariduskeskus
Särevere, Järvamaa

juhend
tulemused:

 

KARIKASARI 2010

15.05.2010.a.

Takistussõit
I etapp

Tori,
Pärnumaa

juhend
tulemused

05.06.2010.a.

Takistussõit
II etapp

Pärna talu,
Tartumaa

juhend
tulemused

28.08.2010.a.

Takistussõit
III etapp

C.R Jakobsoni
Kurgja Talumuuseum,
Pärnumaa

juhend
tulemused

16.05.2010.a.

Koolisõit
I etapp

Tori,
Pärnumaa

juhend
tulemused

30.05.2010.a. 

Koolisõit
II etapp

Jäneda,
L-Virumaa

juhend
tulemused

11.06.2010.a. 

Koolisõit
III etapp

Särevere,
Järvamaa

juhend
tulemused:
noored hobused
noored ratsutajad/harrastajad


11.09.2010.a. 

Koolisõit
IV etapp 

Särevere,
Järvamaa

juhend
tulemused:
koolisõit
takistussõit

KOONDARVESTUS - Takistussõit peale III etappi (ka eesti hobuste arvestus)

KOONDARVESTUS - Koolisõit peale III etappi

KARIKASARI 2009

Etapp

Kuupäev

Juhend

Asukoht

Tulemused

090531 TS I etapp, Riin-Ingre Saare ja Landolet II koht 100 cm takistussoidus Toris

Takistussõit
I etapp

31.05.2009.a.

18.05.2009.a.

Pärnumaa,
Tori Hobuse-kasvandus OÜ

31.05.2009.a.

Takistussõit
II etapp

29.08.2009.a.

24.08.2009.a.

Pärnumaa Vändra RSK
Kirikumõisa

11.09.2009.a.

foto Krista Sepp

Takistussõit
III etapp

12.09.2009.a.

10.09.2009.a.

Järvamaa Kutseharidus-keskus
Särevere

12.09.2009.a.

Koolisõit
I etapp

13.06.2009.a.

08.06.2009.a.

Järvamaa Kutseharidus-keskus
Särevere

14.06.2009.a.

Koolisõit
II etapp

 Eliis Veiper Favoriidil 13.06.09, foto Krista Sepp

26.07.2009.a.

14.07.2009.a.

Jäneda Hobuse-kasvanduse OÜ

27.07.2009.a.

Koolisõit
III etapp

foto Krista Sepp

12.09.2009.a.

10.09.2009.a.

Järvamaa Kutseharidus-keskus
Särevere

12.09.2009.a.

KOONDARVESTUS - Takistussõit

KOONDARVESTUS - Koolisõit


KARIKASARI 2008

 

Etapp

Kuupäev

Juhend

Asukoht

Tulemused

I etapp

31.05.2008.a.

Takistussõit

Jäneda

TS

I etapp

01.06.2008.a.

Koolisõit

Jäneda

KS

II etapp

15.06.2008.a.

Takistussõit

Tori

TS

II etapp

23.08.2008.a.

Koolisõit

Jäneda

KS

III etapp

13.09.2008.a.

Takistussõit

Särevere

TS

III etapp

13.09.2008.a.

Koolisõit
NB! muudetud 09.09.08

Särevere

KS

KOONDARVESTUS - Takistussõit

KOONDARVESTUS peale II etappi - Koolisõit 

15 septembril 2012.a. toimusid Järvamaa Kutsehariduskeskuses Säreveres Järvamaal "Tori Karikasarja 2012" takistus- ja koolisõidu finaalvõistlused. Protokollide tulemuste on hetkel veelkord täpsustamisel ja nende kohta saate täpsemat infot e-mailil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.   või telefonil 53407095. Loodame teile ka kodulehel avaldada tulemused võimalikult kiiresti.