Noorhobuste tshempionaadil 22-23.07.2017 Ruilas osales viie aastane trakeeni täkk Pankraat Heimtali Hobusekasvandusest, võistleja Marin Varblane. Võistluspaar tegi puhta sõidu laupäeval 110 cm rajal ning pühapäeval pidi võistluspaar hea sõidu juures leppima ühe pudenenud lati ja 4 karistuspunktiga. Pankraat on 140- 150 cm parkuuride tasemel võistelnud ja Venemaale müüdud trakeeni täku Aristokraat järglane, emaisa Ivernel, eliittäkk Saksamaalt.

Heimtali Hobusekasvanduse noori trakeeni täkke on järjepidevalt testitud ning neid saadab edu suures spordis. Eksporditakse peamiselt takistussõidus ennast tõestanud hobuseid.

EHSi poolt anti parimale noorhobusele üle eriauhind ja hobusele rosett.

Igal juhul peaksid kõik noorhobuste kasvatajad püüdma oma hobuseid ettevalmistada aasta suursündmuseks, järgmine võimalus alles 2018.

Võistluste protokolli vt. https://ratsanet.ee/events/1143?locale=et&year=2017


Foto: Trakeeni täkk Pankraat ja Marin Varblane , foto K.SeppLisaks 4, 5 ja 6 aastaste vanuseklassidele oli kavas ka 7 aastastele hobustele parkuur. Andres Kiive ja trakeeni täkk Holey Hiram saavutasid III koha, läbides 135 cm raja ühe veaga. Seda sõitu saate jälgida tänu youtube.com aadressil
https://www.youtube.com/watch?v=VOIL_xwUnmk