16.september toimuvad eesti tõugu noorhobuste üleriigilised jõudluskatsed Kõljala Tallis, Saaremaal. Päeva juhatavad kell 11.00 sisse kahe aastased eesti tõugu täkud, selgub 2015. aastakäigu sünnist parim noortäkk. Lisaks on hobuseomanikel võimalus registreerida katsetest osavõtt kolme aastaste või vanemate täkkudega, keda soovitakse kasutada aretuses. Orienteeruvalt kell 13 toimub Eesti tõugu aasta täkk 2017 väljakuulutamine. Kõljala talli hobuste esinemine ja Saaremaa eesti tõugu mära näitus on oodatud etteasted. Saare maakonna eesti hobuse rahvas on oodatud registreerima oma eesti tõugu märaga näituseringis osalejaks, tulge ja rääkige oma eesti hobuse lugu! Vanemaid täkke võib esitada sel tõupäeval ka ratsaniku käe all.Päeva teises pooles on hindamiskomisjoni ees kolme aastased eesti tõugu märad.
Eesti tõugu noorhobuste hindamise päevast võtab osa ohustatud tõugude ekspert Leedust, žematukai hobuse kasvatajate ühingu esinaine Ruta Sveistiene.
Hobuste jõudluskatsete tulemusi on 1921.aastal avatud tõuraamatusse registreeritud järjepidevalt juba 93 aastat. Sellel päeval on  noorhobused Teie ees käekõrval esituses, vabaliikumises ja vabahüpetel. Tulge ja andke oma hinnang noortele eesti hobustele!
Jõudluskatsete juhend.
Kutsutud täkud , 12.09 seis.
Märad 12.09 seisuga